ПРЕС ЦЕНТАР

Вработувањето на своите блиски роднини од страна на функционерите на СДСМ зема се поголем замав

Почитувани, Деновиве на тапет се членовите на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ приведени и држани повеќе од четири часа во полициска станица само единствено затоа што не се плашат и не се двоумат да ги критикуваат глупостите на оваа власт, нивното неработење и незнаење. Вработувањето на своите блиски роднини од страна на функционерите на […]

Прочитај повеќе

Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Заев и Тевдовски за две години ја задолжија државата за нови половина милијарда евра. Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП. СДСМ ја презадолжува државата и сериозно ја нарушува солвентноста. Додека власта руши […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес во канцеларијата на преставништвото на ЕУ оствари работен ручек со Европаратениците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес (1 март 2019-та година) заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николоски во Скопје, во канцеларијата на преставништвото на Европската Унија остварија работен ручек со Европаратениците Едуард Кукан, Кнут Фленкенштајн и средба со европратениците Кристијан Дан Преда, Илхан Коучук, и евроамбасадорот Самоил Жбогар. На средбата претседателот Мицкоски ја […]

Прочитај повеќе

Венко Филипче наместо терапија за ретките болести набавува 150.000 кондоми и 80.000 лубриканти

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Министерот за здравство Венко Филипче наместо терапија за ретките болести набавува 150.000 кондоми и 80.000 лубриканти! Пред само неколку месеци, во октомври, владата набави 20.000 шишиња лубриканти. Сега преку министерството за здравство се набавуваат ни помалку ни повеќе 80.000 шишиња подмачкувачи. Цената која што сега […]

Прочитај повеќе

Антикорупционерите веднаш да го решат најголемиот случај на непотизам во историјата на Македонија и да ги санкционираат функционерите на СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата на непотизам во државава се рашири во толкави размери да ги зарази сите функционери и нивните роднини од СДСМ. Упориштата на зараза се државните институции каде што има огромни плати над просекот на платата во државата. Вчера ние како ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Демир Хисар

Вечерва тим предводен од ВМРО-ДПМНЕ беше во посета на Демир Хисар. Најпрво го посетија населеното место Жван. Граѓаните од ова населено место се изјаснија дека се целосно се разочарани од власта. Имено тие се пожалија дека оваа власт нема ништо направено за нивното населено место.Потоа тие го посетија населеното место Слепче. Од овде граѓаните порачаа […]

Прочитај повеќе

Со Заев и Димитров, ЕУ е само далечен сон

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник Деновиве, за жал, стигнуваат сериозни најави дека Македонија повторно и оваа година нема да добие датум за почеток на преговори со ЕУ. Се реализираат најавите дека и покрај тоа што Зоран Заев и Никола Димитров потпишаа капитулантски договор за целосно обезличување на Македонија, за преименување на […]

Прочитај повеќе

Преку 500.000 луѓе не можат да се прехранат, а Заев ги убедува дека во Македонија тече мед и млеко

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Инвестиции има само во приватните компании на Зоран Заев и картелот околу него кој енормно се богати. Додека тие се фалат со измислени работи, граѓаните стануваат се посиромашни и погладни. Преку 500.000 луѓе не можат да се прехранат, а Заев ги убедува дека во Македонија тече […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Зоран Заев се рак за македонското здравство

СДСМ и Зоран Заев се рак за македонското здравство. СДСМ е партијата која парите во здравството, наместо за реновирање на болници, градење на нови или набавка на опрема за здравствените установи, ги троши за непродуктивни работи. Единствено што јавноста ќе го памети во 2018 година од Венко Филипче е обидот да додели тендер од 35 […]

Прочитај повеќе

Пресудите за 27-ми април се политички и израз на нервоза и тонењето на Заев

Почитувани, Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на  евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото. Се потврди нашето тврдење дека казните ќе бидат драконски, не затоа што се праведни, туку спротивното, затоа што во овој случај се суди според […]

Прочитај повеќе

Најгоре