ПРЕС ЦЕНТАР

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ во посета на граѓаните низ неколку градови во Македонија

Освен во кавадаречкиот регион, тие ги  посетија и Струмица заедно со општина Василево. Граѓаните од овој регион се пожалија на ниските откупни цени на земјоделството и како резултат на тоа ја искажаа својата разочараност. Тие истакнаа дека младите поради условите во државата се помалку остануваат и си заминуваат во странство. Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ беа и […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга, каде оствари средба со граѓаните

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга, каде оствари средба со граѓаните, и партиските членови и симпатизери. Мицкоски ги сподели ставовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат со актуелната ситуација која владее низ државата, а граѓаните се повеќе ја чуствуваат, лошата економска состојба, секојдневното вработување на […]

Прочитај повеќе

Народот разочаран од тешкиот живот

Претставници на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска беа во посета на Горно и Долно Лисиче. Во неформален разговор граѓани им посочија дека животот им е се потежок. Во секој аспект на животот се бележат влошувања, не се гледаат никакви инвестиции ниту во образованието, ниту во здравството, ниту во инфраструктурата. Средба со граѓаните имаше и во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Гостивар: Заевизмот кој е матрица на ова тешко и мачно секојдневие силно се чувствува меѓу граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а откако претходно беше во фабриката за тули, сега замина во населбата Циглана каде имаше средба со жителите. -Ги посетив жителите на гостиварската населба Циглана. Заевизмот кој е матрица на ова тешко и мачно секојдневие силно се чуствува меѓу граѓаните. Една средовечна жена […]

Прочитај повеќе

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во повеќе општини

Членовите на Изршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска  заедно со членови на партијата остварија средба со граѓаните во повеќе општини. Тие  се сретнаа со граѓаните во  населените места Горни Подлог, Долни Подлог и Грдовци во кочанско. Граѓаните посочија дека секојдневно се соочуваат со проблеми, и животот е потежок од ден на ден. Особено голем проблем изминатата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на средба со жителите на Пештани

Остварив средба со жителите на преубавото Пештани. Овие луѓе велат сме заборавени и од градската управа и од централната власт, а овде се живее само неколку месеци во текот на летото, во останатите нема живот. Се повеќе луѓе се иселуваат во странство, напиша на својор Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

Заев е очаен и го жртвува докажаниот губитник Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржавните и на криминалните политики, па одлучи заедно со неговите партнери да го жртвува докажаниот губитник Стево Пендаровски. Стево Пендаровски е тажен избор кој покажува […]

Прочитај повеќе

Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Владата на Република Македонија, која се однесуваше на тема економија Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата. Заев и криминалниот картел околу него ја завршија година со убедливо најнизок раст на БДП и во Регионот и во Европа. Тоа […]

Прочитај повеќе

Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев. Истиот тој Зоран Заев кој ветуваше професионална администрација, истиот тој Зоран Заев кој обвинуваше за наводна партизација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, сега потврдува дека преку СДСМ откако […]

Прочитај повеќе

Пендаровски претставува лик на заевизмот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Ја видовте реалната слика денеска на пазарот овде, полупразни тезги, полупразен пазар, бидејќи сега нема купувачи, луѓето се жалат, пазарџиите се жалат разочарани од односот на оваа криминална непотистичка и насилничка влада предводена од деспотот Заев. Прометот им е паднат. Практично сето […]

Прочитај повеќе

Најгоре