ПРЕС ЦЕНТАР

Заев и Пендаровски мора да изгубат за Македонија да тргне напред

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Граѓаните знаат дека Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев. Затоа што и двајцата лажат, забораваат, негираат. Македонските граѓани не забораваат дека Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Гостивар: Граѓаните ќе го победат Заев и Пенадровски и сите црни сценарија кои ги пишуваат на Бихаќка

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар. Мицкоски од граѓаните побара масовно да се излезе на 21 април и да се даде целосна поддршка на кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, односно како што рече тој […]

Прочитај повеќе

Власта не е способна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните во државата

Соопштение до јавноста За три дена три убиства во Република Македонија. Власта потфрли и е неспособна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните. Зоран  Заев и Оливер Спасовски ги претворија улиците низ градовите во државата во воени боишта, никој не е сигурен за својот живот. На 2 март е извршено убиство на средновечен маж […]

Прочитај повеќе

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со голема поддршка за кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста На денешната редовна седница на Централниот комитет на УМС  на ВМРО-ДПМНЕ,  се  обрати кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, која имаше прилика да се претстави пред ЦК, кој изрази недвосмислена поддршка за истата. ЦК на УМС на ВМРОП-ДПМНЕ констатираше дека власта ја води државата во погрешна насока, политиките се катастрофални […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Стево Пендаровски Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира. Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција која го смени името со политички договор. Името не може да […]

Прочитај повеќе

Битката против Заевизмот е битка за Македонија, ќе го победиме заедно

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувана претседателке на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, Почитувана професорке Гордана Силјановска Давкова кандидат за претседател и иден  претседател   на Република Македонија, Почитувани членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,почитувани пратеници, почитувани членки на извршниот комитет на Унијатата на жени на ВМРО ДПМНЕ, почитувани членови на Централниот […]

Прочитај повеќе

Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев Стево Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен. Пендаровски знае дека не поминува кај граѓаните и дека е само жртвено јагне на Зоран Заев и СДСМ. Денес не бираа делегатите на СДСМ, денес само кренаа рака по нарачка на Заев и Али Ахмети. […]

Прочитај повеќе

Во секоја една од нас лежи една Параскева од драмите на Горан Стефановски, една Велика од безвремениот Пиреј на Петре. М. Андервски една Арбулика од Чинго, Чашулевата Магда

Соопштение до јавноста На 18-тата годишна Конференцијата на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ што се одржа денеска во Македонската опера и балет се обрати претседателката г-ѓа Благица Ласовска. Таа ги поздрави присутните на конференцијата, а упати посебен поздрав до како што рече „моите лавици, членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, горди и храбри жени“. Ласовска посочи […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е само бледа копија на Заев – извршител на антидржавни политики

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е нов Зоран Заев, човек што манипулира, лаже и навредува. На Република Македонија не и е потребен нов Заев како претседател. Република Македонија има потреба од честит човек со интегритет. Граѓаните не сакаат да имаат кандидат за претседател кој ги нарекува стока. СДСМ го понижува народот, ако мисли дека граѓаните […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на средба со младите во Гостивар: За заедничката иднина ќе се избориме заедно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а вечерва се сретна и со најмладите од овој град. Тој со нив поразговара за тешкиот живот, за проблемите како и за иднината на нашата земја. -На разговор со младите во Гостивар. За тешкиот живот, за проблемите, предизвиците и заедничката иднина за која […]

Прочитај повеќе

Најгоре