ПРЕС ЦЕНТАР

Проектот Катица Јанева е завршена приказна, СЈО не ги исполни очекувањата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Отворено на Алфа Телевизија посочи дека проектот Катица Јанева е завршена приказна затоа што СЈО не ги исполнило очекувањата за тоа што беше формирано и целосно ги разочара граѓаните. – Можам да кажам дека СЈО не само што не ги оправда очекувањата кога беше формирано, туку […]

Прочитај повеќе

Криминалната власт на СДСМ и Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани

Соопштение до јавноста Криминалната власт на СДСМ и Зоран Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани. Додека државата се наоѓа на економското дно, функционерите на криминалниот картел се богатат на грбот на граѓаните користејќи државни грантови, тендери и ги вработуваат своите блиски во државните институции за плати кои обичните граѓани […]

Прочитај повеќе

Трагедија и понижување е промената на името и идентитетот

Ние многу пати зборувавме кога се случуваше овој процес дека е егзионибистички, на дур практично се води целата таа работа и дека ова се преставува освен солидно решение кое ќе ги заштити интересите на Република Македонија, македонскиот народ и тоа како ќе одминува времето ќе се потврдува дека се што сме збореле е така, ова […]

Прочитај повеќе

Спремен сум прв да ми го испитаат потеклото на имотот, а истото да се направи со Заев и сите други политичари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Отвореното студио на Алфа посочи дека е спремен да биде првиот политичар во Македонија на кој ќе му биде испитано целосното потекло на имотот, но додаде дека потоа тоа треба да се направи со Заев како и со сите други политичари. Мицкоски истакна дека во Македонија […]

Прочитај повеќе

Постои силен сомнеж за уште едно мешање на политикaта во работата на независните институции

На денешната собраниска седница пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска побара од пратениците на СДСМ и нивната коалиција да кажат пред граѓаните дали ги имаат дописите од Венецијанската Комисија кои што упатуваа на силни критики за предвременото менување за оваа комисија. -Силните критики на Венецијанската Комисија како и на други европски организации кои остро застануваат против […]

Прочитај повеќе

Дали со овој закон што го предлагате ќе се избрише бракот како заедница помеѓу еден маж и една жена?

Би ве замолил да одговорите на неколку прашања. Прво зошто од овој закон кој што го предлагате вие и Зоран Заев се брише бракот како заедница помеѓу ден маж и една жена? Втора дали бришењето на бракот како заедница помеѓу маж и жена од овој закон повлекува редефинирање на брачната заедница и кој е вашиот […]

Прочитај повеќе

Ова предложено законско решение има сооднос 99.9% одредби од постоечкото законско решение

Лилјана Затуроска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“на денешната седница во Собранието образложи дека новиот закон на министерството за информатичко општество кој беше бомбастично најавуван е сепак старото со мали промени. Очекував искрено реално да добиеме 100% или барем 99.9% ново законско решение со нови одредби, согласно она што вие го […]

Прочитај повеќе

Пендаровски почна да бара алиби-свесен за поразот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски е класичен пример на матрицата на Заевизмот. Знае дека повторно губи и од сега бара алиби за поразот. И тоа со толку навредлива лага, што таа се израмнува и со терминот „Стока“ што тој го употребува кога зборува за […]

Прочитај повеќе

Граѓаните нема да ја дадат довербата на Пендаровски кој го навредуваше сопствениот народ , а сега кампањата ја почнува со лаги

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓани во Општина Тетово. Мицкоски исто така го посети и оствари средба и со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово. Мицкоски пред граѓаните нагласи дека граѓаните во Република Македонија се потешко живеат бидејќи оваа влада единствено што знае е да […]

Прочитај повеќе

Промената на имињата на институциите е доказ дека идентитетот е целосно променет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Македонија и Македонците го губат институционалниот идентитет како вовед во губењето на националниот идентитет. Предупредувавме дека со капитулацијата на Зоран Заев е загрозен идентитетот и сега гледаме како во пракса се брише се што е македонско. Почитувани, Зоран Заев тврдеше дека идентитетот е зачуван. […]

Прочитај повеќе

Најгоре