ПРЕС ЦЕНТАР

Земјоделците го почувствуваа „Животот“ кој го ветуваше и донесе СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ преку своите бледи соопштенија се обидуваат да ги манипулираат граѓаните, дека во Македонија тече мед и млеко. Земјоделците го почувствуваа „Животот“ кој го ветуваше и донесе СДСМ. Земјоделците почувствуваа што значи, нивниот труд да не биде вреднуван од Владата, откупните цени да бидат ниски и […]

Прочитај повеќе

СДСМ зацрнува судбини на цели семејства

Соопштение до јавноста Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси. Стевче Јакимовски, како и Митко Чавков и останатите припадници на безбедносните сили и граѓани патриоти се жртви на политички монтирани случаи. СДСМ како на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски и Силјановска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски и кандидатот за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија. Во рамките на посетата ќе земат учество на политичкото Собрание на Европската Народна Партија каде членуваат најголемите сестрински десничарски […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже […]

Прочитај повеќе

Јавното обвинителство нема никаква реакција за кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ пред шест месеци против Зоран Заев

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,  Точно шест месеци Јавното обвинителство нема никаква реакција, соопштение, информации, што е сработено и дали воопшто е постапено по Кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот и тоа од оној – Живот за сите кој го ветуваше СДСМ во Охрид

Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот, и тоа од оној – Живот за сите, ова денеска преку прес-конференција го истакна Лидија Петкоска советник на општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ. -Во овој момент […]

Прочитај повеќе

Право и правда во Македонија веќе не постојат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за политичка пресметка со сите кои мислат поинаку. Зоран Заев и Стево Пендаровски се исплашени од граѓаните. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред изборите е притисок и израз на огромен страв и паника на Заевизмот кој губи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со апсењето на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевче Јакимовски. -Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија. СДСМ уништи се што значи право и правда. Две години само кршење на уставот и законите. Неправото стана пракса, а […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Време е за казна за изневерените очекувања, лагите и неправдите, да се обединиме, да ја сочуваме татковината и донесеме правдата

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Изминатите неколку дена поминав речиси  1000 километри низ нашата татковина. Разговори, средби со народот и можам да го кажам следното: Ништо од тоа што ќе направи не може да биде чесно, ако на една власт и недостига правда. Чекањето на ветениот живот, заврши […]

Прочитај повеќе

Најгоре