ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски за ниските обвинувања од власта: Заев вашиот родител крадел струја, сте имале од што да учите

Во вечерашната дебата на Само вистина на телевизија Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на Зоран Заев дека неговиот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и докторскиот труд, а тоа ќе се потврди и на крајот од емисијата кога ќе се утврдат фактите кои […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Вие Господине Заев се борите за власт и пари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија посочи дека, премиерот е човек со неконзистентни ставови. Во неколку наврати Мицкоски ги посочи неговите ставови околу промената на името на државата, предвремените парламентарни избори како и преговорите околу реформските закони во правосудството. Откако се вжешти атмосферата како резултат на фактите […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Го уништивте идентитетот со договорот со Грција

Идентитетот претходно беше потврден, вие го уништивте Господине Заев.  Им ги избришавте корените на нашите деца, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуелот со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Мицкоски истакна дека договорот кој што го потпишаа СДСМ и Зоран Заев со Грција е капитулантски чин, на тој начин се себе одрекуваме и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гордана Силјановска Давкова ќе победи на изборите и тоа на Заев му е јасно

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори и тоа му е јасно и на господинот Заев и на господинот Стево Пендаровски и токму тоа нив ги мачи периодов и сега се погласно се слуша опцијата за бојкот во нивните изборни штабови, потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ Дуел со Зоран Заев. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Вие им ги избришавте корените на нашите деца!

Дали ние ќе го поддржиме договорот кој што го потпиша СДСМ и Зоран Заев од самиот почеток кажавме дека тоа за нас е капитулантски чин и дека практично на тој начин ние се себеодрекуваме и дека ниту во еден момент не сме подготвени да го прифатиме со оваа содржина каков што е, посочи претседателот на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ништо не е готово за името, никогаш нема да го прифатиме овој договор!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија истакна дека ништо не е готово во врска со името, посочувајќи дека опозицијата никогаш нема да го прифати овој договор. Тој потенцираше дека многу држави низ историјата капитулирале како што тоа го направи Зоран Заев со договорот од Преспа, па години […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Договорот со Грција е капитулантски чин со кој се себеодрекуваме

Во дебатната емисија „Само вистина“ вечерва гостуваа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев. На прашањето какви се намерите на  ВМРО-ДПМНЕ кон Преспанскиот договор и дали ќе го почитува доколку ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, Мицкоски рече дека ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток не го поддржува овој капитулантски договор. -Договорот којшто го потпиша СДСМ и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Вие се плашите да признаете дека во Грција живеат Македонци

Вие Господине Заев се срамите, се плашите, се препелкате, не сакате да изустите дека Македонците во Северна Грција, во Егејскиот дел на Македонија зборуваат македонски јазик, затоа што со Договорот вие го избришавте тоа Господине Заев. А вашиот министер прати дипломатска нота во која што појаснуваше дека не е народот македонски, туку тоа е етницитет […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Ги претскажувавте пресудите, му се заканивте на Чавков да ја напушти државата!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел со Зоран Заев рече дека остро го осудува чинот на преку два века казна дадена на луѓе коишто не примениле насилство за 27-ми април во 2017 година. Имено тој посочи дека  од друга страна има повратници  од боиштата во Сирија и Ирак, припадници на ИСИС кои  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Многу сте нервозен, недолично се однесувате

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија му посочи на премиерот Зоран Заев дека е нервозен и дека се однесува недолично за една телевизиска дебата. -Јас се уште не сум слушнал во еден пристоен разговор помеѓу двајца соговорници така да си се обраќаат, вели Мицкоски. Мицкоски во реплика кон Заев истакна дека […]

Прочитај повеќе

Најгоре