ПРЕС ЦЕНТАР

Функционерите од власта не ја почитуваат Антикорупциска и не и одговараат за вработувањето на нивните роднини

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Пoчитувани, За СДСМ нема ниту закон, ниту институција. Македонија нема да отпочне преговори со ЕУ бидејќи СДСМ и власта се заглавени во криминогеност и корупција, а затоа не сакаат да има отчетност. И Заев и неговите послушници од кланот кријат информации од ДКСК, […]

Прочитај повеќе

Мицевски: Одиме на убедлива победа на овие избори

Денеска сме во Лозово. Поддршката кај граѓаните за професорката Гордана Сиљаноска Давкова за претседател на Република Македонија е се поголема. Одиме на убедлива победа на овие избори, напиша на Фејсбук, Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ.  

Прочитај повеќе

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ отворија промотивни штандови во скопските општини Аеродром и Карпош

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници од оваа партија денеска беа на отворање на промотивни штандови за кампањата на професорката Гордана Силјановска Давкова  во скопските општини Карпош и Аеродром. Во Општина  Аеродром  промотивни материјали на граѓаните им делеа  членот на Извршниот Комитет, Игор Николов и пратениците Драган Данев и Крсто Јовановски, додека пак  членовите […]

Прочитај повеќе

Златко Марин нема ништо реализирано од своите ветувања за во Долно Лисиче

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Гласот за Стево Пендаровски е глас за поддршка на Заев, Марин и Шилегов. Денешната прес конференција е со цел да се потсетиме на нивните лаги. Ветија и излажаа: нова спортска сала, мултинаменски затворен простор за културно-уметнички настани, реконструкција и […]

Прочитај повеќе

Славевски: Со пензиската реформа на Владата во 2019 година пензионерите во просек ќе бидат покуси за минимум 300 до 700 денари во 2019 година

Почитувани, Изминативе неколку месеци од 2019-та година најпрво ги видовме негативните ефекти од воведувањето на прогресивното оданочување односно зголемување на даноците во Република Македонија, каде што на удар беше најкреативниот дел од македонското општество. Деновиве со исплатата на мартовската пензија, пензионерите се уверија во она од што стравуваа дека ќе има минимално речиси никакво усогласување […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ќе има победа на Силјановска Давкова и пораз за Заевизмот

Заев ќе ги изгуби изборите заради сите неправди кои ги нанесе на Македонија и на граѓаните на Република Македонија. Без разлика дали се Македонци, Албанци, Срби, Власи, Бошњаци, Турци и други, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Тера. -Јас сум убеден дека Зоран Заев поради овие причини ќе ги изгуби изборите.  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога ќе ветат чист воздух за Битола, а не превземаат ништо за почист воздух

Непотизмот царува, еве и тука во Битола иста е ситуацијата, почнувајќи од градоначалничката до оние локални авторитети на СДСМ, изјави лидерот на ВМРО-ДОМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Тера. -Еве конкретно за Битола ќе споменам што е неправда. Неправда е да велите дека ќе го решите проблемот со загадувањето, а 2 години потоа, Битола […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Капитулираше Заев со Договорот за да може да се спасат од затвор и да пљачкаат

Од прв до последен момент, од јануари до ден денешен, сум против тој капитулантски договор, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето интервју за ТВ Тера. -Капитулираа за да се спасат од затвор и да можат да пљачкаат. Просто е и едноставно. За да се спаси, за да може да влијае врз судските одлуки […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Мене ништо не ме плаши и единствено што внимавам е да не се наштети на мојот народ

Во интервју за битолската ТВ Тера, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше за низа теми, вклучувајќи го СЈО. Обвини дека Зоран Заев сака ова обвинителство да остане негова алатка, инструмент за обезбедување на дополнителни привилегии за пљачклање на Република Македонија. Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ е за СЈО да биде интегрирано во ЈО со зголемени привилегии и изедначување […]

Прочитај повеќе

Најгоре