ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски во Бразда, Чучер Сандево: Граѓаните се незадоволни- со оваа влада нема ниту Е од економија, ниту Р од реформи

Бев во Бразда, Чучер Сандево. Граѓаните се незадоволни. Со оваа влада нема ниту е, од економија, ниту р, од реформи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Зголемија даноци, зголемија акцизи на горива и поскапеа бензини. На пензионерите им укинаа зголемување на пензии, и нема нови покачувања. За две години ниту плати покачија ниту пензии зголемија. […]

Прочитај повеќе

Честитка од Претседателот Мицкоски по повод 8-ми април Светскиот ден на Ромите

 Почитувани припадници на Ромската заедница,   Дозволете ми, во мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на ромската етничка заедница, да Ви го честитам Меѓународниот ден на Ромите, 8 Април.  На овој ден Република Македонија ја одбележува  културната специфичност и традиција на ромската заедница која е една од најстарите на нашата […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Зошто Заев и Царовска молчат за иселувањето, демографската рецесија и падот на наталитетот од невидени 20 проценти?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со жалење можеме да констатираме дека нема ниту еден единствен збор, ниту еден коментар, ниту еден одговор од страна на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Мила Царовска во врска со демографската катастрофа од невидени размери која што се случува […]

Прочитај повеќе

Пендаровски е ист како Заев, граѓаните и Македонија немаат потреба од уште еден Заев

Соопштение до јавноста Зоран  Заев и Стево Пендаровски се исти 102.5%. Заев и крими картелот околу него секојдневно ги ограбуваат граѓаните. Заев го зголеми бројот на граѓани кои живеат под прагот на  сиромаштија од 400.000 на 500.000. Заев ветуваше подобар стандард. Заев излажа. Пендаровски лаже исто како Заев. Економијата две години тоне. Стандардот на граѓаните […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Пендаровски мислат на тоа како да се богатат, да уживаат во комфор и привилегии додека ја раскрчмуват иднината на Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Струмица. Мицкоски пред присутните потенцираше дека овие претседателски избори не се обични избори, туку многу повеќе  од тоа, бидејќи Македонија е во прашање, на овие избори се носи одлука дали ќе продолжиме да живееме во понижена, омаловажена и уништена […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Радовиш: ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ниту еден член, ние сме сите за еден, еден за сите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Радовиш. Мицкоски пред присутните посочи декана овие избори се одлучува за иднината на Македонија, и се нудат два различни концепти, едниот на СДСМ каде власта се богати на грбот на граѓаните и другиот на ВМРО-ДПМНЕ за богати граѓани и […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси, затоа граѓаните ќе ги казнат на изборите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Босилово. При обраќање пред граѓаните претседателот Мицкоски рече дека тој и ВМРО-ДПМНЕ ја гледаат Македонија како држава на богати и задоволни граѓаните, додека СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси. Затоа што вие со полни вреќи […]

Прочитај повеќе

Силјановска Давкова како иден претседател и Стоилков како градоначалник ќе работат за право, правдина и за поквалитетен живот на граѓаните

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и кандидатот за градоначалник на Општина Ново Село  Николчо Стоилков денеска на митинг се обратија пред граѓаните. Мицкоски нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ е народна партија која заедно со граѓаните ќе се избори со сите неправди кои и ги направија СДСМ и Заев, односно како што рече тој ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Со Заев, Спасовски, Пендаровски и нивниот крими картел, никој не се чувствува безбеден на улиците

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Оливер Спасовски Да знаеше Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира. Спасовски знае дека нивната неспособност и криминогеност се препознаени и затоа заедно со Заев решија да го жртвуваат Пендаровски кој […]

Прочитај повеќе

Заев и неговиот деспотски избран кандидат се нервозни затоа што знаат дека ја немаат довербата кај граѓаните

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме овде во Прилеп на овој голем христијански празник Благовец каде што православните христијани чествуваат, слават именден на сите они кои што денеска им е именден им посакувам вечно име многу здравје, среќа, успеси за нив, за нивните семејства се разбира, но […]

Прочитај повеќе

Најгоре