ПРЕС ЦЕНТАР

Борбата за Македонија продолжува и сите заедно обединети и силни ќе победиме!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за Илинден ќе присуствува на традиционалниот народен собир во Ташмаруништа, струшко. Таму традиционално ќе се одржи 70-та Културна манифестација Илинден со која се чествува верскиот и државен празник на 2 август. Ташмаранушта и регионот имале активна улога во Илинденското востание. На својот фејсбук профил, Мицкоски ги цитира славните Илинденци и […]

Прочитај повеќе

Неспособноста на Владата на СДСМ за овие 14-тина месеци излезе на виделина, за тоа доказ се катастрофалните бројки

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Денеска, додека СДСМ го пишувале апсурдното соопштение во кое што ги убедуваат граѓаните дека економијата цвета, се чекаат редици за поврат на ДДВ, просечната плата е 30 000 денари, докторите земаат по 150 000 денари и сите се возиме по новите 600 километри автопат, Македонија ја […]

Прочитај повеќе

Заев да престане да ги краде парите на граѓаните и да ги распродава националните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Господине Заев, престанете да ги крадете парите на граѓаните и да ги распродавате националните интереси. Само така ќе покажете дека сте загрижени за иднината на Македонија и македонскиот народ. Врхушката на власт се обидува преку бледи партиски соопштенија да ја покрие трагедијата што се случува во […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ сака да ја изигра волјата на народот, ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици

Соопштение до јавноста Заев и СДСМ ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици. Власта одлучи со насилничко однесување да распише референдум за договорот со Грција без да го послуша размислувањето на 455.000 граѓани на Република Македонија кои се претставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“. Свесни дека договорот е штетен за […]

Прочитај повеќе

Јас сум за иднина во која Македонија ќе ја водат принципиелни, чесни и луѓе од збор

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку социјалната мрежа Фејсбук. упати одговор на сите, како што рече, сеачи на магла кои се силно платиле капитулацијата да ја прикажуваат како триумф, лагата како вистина, а неспособноста и немањето план како иднина или изолација. -Јас сум за иднина, иднина во која Македонија ќе ја водат принципиелни, чесни […]

Прочитај повеќе

Заев е исплашен, знае дека деновите на премиерската фотелја му се избројани

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ниеден капитулантски чин не може да ја сокрие неспособноста на владата на Заев и СДСМ. Ниеден капитулантски договор не може да го сокрие фактот дека СДСМ ја зароби државата, а судството се претвори […]

Прочитај повеќе

Заев се обидува да ги манипулира граѓаните со непрецизно и двосмислено прашање кое што е спротивно на Законот за референдум и Уставот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Бледите и стерилни прес конференции на Заев не може да ја покријат трагедијата што и се случува на Република Македонија изминатите 14-тина месеци. Трагедијата кулминира со вчерашното самоволие на парламентарното мнозинство кое одлучи да распише референдум без консултации со опозицијата во […]

Прочитај повеќе

Обидот на Анѓушев да ја покрие неспособноста на владата со растот на индустриското производство во ТИРЗ е уште една манипулација на СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев Признанието на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека капиталните инвестиции се незначително реализирани не е доволно. За катастрофалната реализација од 16.65% мора да има и одговорност. Оправдувањата дека проектите наводно не чинеле се банални и смешни бидејќи владата на СДСМ ја има власта повеќе од една […]

Прочитај повеќе

Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија. СДСМ е исплашен. Свесен е дека договорот со Грција е штетен. Граѓаните нема да го прифатат. Доколку договорот беше добар, Зоран Заев немаше да ја потценува јавноста и согласно закон ќе поставеа едно, […]

Прочитај повеќе

Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста СДСМ уште еднаш ја погази демократијата во Македонија, а Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ повторно покажа самоволие и непочитување на парламентарната демократија. Свесни за штетноста на капитулантскиот договор и свесни дека договор за промена на уставното не е прифатлив за граѓаните, насила, […]

Прочитај повеќе

Најгоре