ПРЕС ЦЕНТАР

Срамно е МВР да не знае што бара нивно службено возило во Евридики во Грција и преку соопштенија да ја манипулира јавноста

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, и чии се кесите од „Лидл“ кои […]

Прочитај повеќе

Анѓушев пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со тендери. Само пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери, а во […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост

 Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост. Владата на Заев залудно се обидува да ги манипулира граѓаните со цел да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата. Во ЕУ и НАТО не се оди со крадење. На оваа […]

Прочитај повеќе

Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа

Соопштение до јавноста Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа. Залудно Заев се обидува да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата, додека тој и неговите функционери со државни хелихоптери одат по ручеци или директори си праќаат службени полициски џипови за да им […]

Прочитај повеќе

Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствено кој ја кочи Република Македонија и ја загрозува иднината на граѓаните е власта предводена од Зоран Заев. Тие зад превезот на штетниот договор со Грција вршат беспоштеден грабеж на државата. Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ покажа единствено […]

Прочитај повеќе

Со промена на името, идентитетот, јазикот и откажување од македонското малцинство во соседството, нема да се реши проблемот со корупцијата и арамилакот на картелот

Соопштение до јавноста СДСМ и картелот на власт спроведуваат грабеж како од дивиот запад. Нема државен тендер или грант, кој не го доби фирма или невладина организација поврзана со СДСМ. На криминалните тендери и грантови им нема крај. Секој нов ден, нов скандал, а после скандалот со сомнително поделените грантови од Фондот за иновации, јавноста […]

Прочитај повеќе

СДСМ и картелот на власт собираат се што можат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ и картелот на власт собираат се што можат. Не дозволуваат евро да прелета покрај нив, а да не го стават во сопствениот џеб. Не дозволуваат тендер да заврши во фирма која што не е во нивна сопственост или не им е […]

Прочитај повеќе

Некој свесно заборава дека мандатот за влада и министерските места ги дава единствено народот, а не поединци кои туркаат агенди за спас на своите кариери

Некој свесно заборава дека мандатот за влада, министерски места и функции ги дава единствено народот, а не поединци кои туркаат агенди за спас на своите кариери, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Разните неформални понуди, кулоарски муабети, ноншалатни математички пресметки за учество во влада која треба да го донесе и реализира договорот со Грција го […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ се причината за крах на целата држава

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Неспособноста на владата на Заев и СДСМ не може ниту еден капитулантски чин да ја сокрие. Не може од народот СДСМ да го сокрие фактот дека ја зароби Република Македонија. Зоран Заев државата ја врати 20 години назад, во мрачните времиња на транзиција. Заев и СДСМ […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и СДСМ продолжуваат со своето расипничко и недомаќинско владеење

Соопштение до јавноста Зоран Заев и СДСМ продолжуваат со своето расипничко и недомаќинско владеење. Зоран Заев и СДСМ продолжуваат економски да ја пустошат Македонија, а општиот грабеж да го покриваат со капитулантски договори кои значат менување на името, историјата, традицијата и културата. Владата на СДСМ во изминативе 3 месеци, односно во вториот квартал, повторно го […]

Прочитај повеќе

Најгоре