ПРЕС ЦЕНТАР

Ги детектиравме потенцијалните измами од минатите избори, поради тоа ни важно да имаме претседател на ДИК

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното интервју за телевизија Канал 5 кажа дека една од барањата на партијата на лидерските средби било претседател на ДИК, а тој објасни и зошто било тоа така. -Направивме детална анализа на локалните избори во 2017 година, ги детектиравме потенцијалните измами кои тогаш се случија. Претседателот на ДИК ни […]

Прочитај повеќе

Лагите на власта за наводно наше барање за амнестија, кореспондира со криминалите и тендерите на актуелна власта од кои сака да го сврти вниманието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно барање на амнестија од страна на опозицијата се лага. Мицкоски ги демантираше ваквите тврдења и истакна дека тие кореспондираат со криминалите и скандалозните тендери кои ја тресат владата на СДСМ, а со тврдењето за барање […]

Прочитај повеќе

Нашата заложба беше да имаме едносмислено прашање за референдум кое ќе се однесува само на договорот со Грција

ВМРО-ДПМНЕ во минатото во многу наврати го има кажано и повторено својот став кој се однесува на принципот на промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна во интервјуто за Канал 5 телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -ВМРО-ДПМНЕ и јас вклучително и раководството на партијата во многу наврати го кажаа својот […]

Прочитај повеќе

Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен. Одговорност ќе има за криминалците на власт кои делат државни пари […]

Прочитај повеќе

Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4 милиони повеќе од планираното

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4  милиони повеќе од планираното. Неспособноста и расипништвото на владата на СДСМ ги носи граѓаните на работ […]

Прочитај повеќе

Павле Богоевски ја лаже и манипулира целата македонска јавност, договорот од Преспа е капитулaција од невидени размери

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Павле Богоевски. СДСМ тоне во своите лаги и се обидува заедно во бездната да ги повлече и граѓаните на Република Македонија. Тоа што Заев со договорот од Преспа му го нуди на македонскиот народ е капитулaција од невидени размери. Без свое минато и историја македонскиот народ нема […]

Прочитај повеќе

Спасовски четири дена крие што бара службениот полициски џип на плажа во кампот Евридики

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ безобразно ги злоупотребува државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти на сопствените функционери. Со вакво однесување осиромашуваат граѓаните, а државата е се подалеку од Европската Унија! Во ниедна директива на ЕУ не е пропишано дека службени возила треба да се користат […]

Прочитај повеќе

СДСМ денес ги задолжува граѓаните за неверојатни 32.5 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес е денот кога СДСМ преку Министерството за финансии ги задолжува граѓаните за најверојатно нови околу 32.5 милиони евра. 32.5 милиони евра изнесува денешната аукција на Министерството за финансии преку која граѓаните на Република Македонија ќе бидат задолжени за огромна сума на […]

Прочитај повеќе

Заев залудно се обидува да го продаде името, историјата, јазикот, традицијата и културата

Соопштение до јавноста Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно, расипничко и криминално работење на една влада. Навиките и модусот операнди кој Заев го имаше додека беше градоначалник на општина Струмица го пренесе на Илинденска бб, каде го инсталираше својот криминален картел. Скандалите поврзани со мито, корупција, хедонизам и непотизам секојдневно ја тресат македонската […]

Прочитај повеќе

СДСМ во обид да собере политички поени ја злоупотребува болката и трагедијата на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Александар Димитријевиќ СДСМ е во очај штом одлучи некрофилски да ја злоупотребува трагедијата со која што пред две години се соочија жителите на Општина Гази Баба. Повеќе од очигледно е дека Зоран Заев нема одговор за ниеден скандал или афера во која што се навлезени членовите на […]

Прочитај повеќе

Најгоре