ПРЕС ЦЕНТАР

Граѓаните на РМ е сведоци како Заев и СДСМ вршат невиден грабеж и злоупотреба на државни ресурси кои ги прикриваат со конструирани случаи

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Власта на СДСМ без срам секојдневно ги злоупотребува државните институции. Државата за 14 месеци ја урнисаа на политички и економски план. Граѓаните на Република Македонија се сведоци како Заев и СДСМ вршат невиден грабеж и злоупотреба на државни ресурси кои ги прикриваат со конструирани случаи. Вака во […]

Прочитај повеќе

Македонија е заробена држава. До ОЈО не допираат тешките криминали на СДСМ

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава. Единствена во демократска Европа која во 21 век се уште во своите затвори има политички затвореници. Обвинителството се претвори во партиска испостава на СДСМ, која служи за монтирање на обвиненија против политичките неистомисленици на Зоран Заев и СДСМ. Судот пак штанца пресуди за политички монтирани случаи, по директиви […]

Прочитај повеќе

Единствениот приоритет на Радмила Шекеринска е бегство од законот и бонбона бизнисите на сметка на осиромашување на државата и безбедноста

Соопштение до јавноста – реакција на изнесените ставови на Радмила Шекеринска во интервју за Канал 5 Телевизија. Радмила Шекеринска ќе одговара по членот 353 од Кривичниот законик за злоупотребата на службена должност заради сите криминални набавки, сомнителни тендери и доделени грантови по партиски клуч. Токму овој член од кривичниот законик е оној по кој што […]

Прочитај повеќе

МВР лаже дека вчера имало голема полициска акција против терористи и радикали само за да ги покрие скандалите и криминалите на власта

Соопштение до јавноста – реакција во врска со вчерашните лаги на МВР за наводна полициска акција за апсење на терористи Оливер Спасовски и СДСМ се срам за Република Македонија. Нивните лаги и манипулации почнаа да го уриваат угледот на државата и на меѓународно ниво, нанесувајќи непоправлива штета кај нашите партнери од глобалната коалиција за борба […]

Прочитај повеќе

Оливер Спасовски мора да поднесе одговорност и да одговори зошто го криеше скандалот со службениот џип од страна на директорот на БЈБ

 Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со денови се повеќе и поотворено јавно се покажува хаосот и башибозукот кој што владее во МВР. Аферата МВР – ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор на Бирото за јавна безбедност злоупотребува службен џип за да го пренесе друштвото […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ испрати своја делегација на поменот кај Карпалак да оддаде чест на хероите на Македонија

Соопштение до јавноста Денес е тежок ден за Република Македонија, ден кога ги паметиме македонските херои кои трагично ги загубија своите животи бранејќи ја својата држава. Тие ја платија најскапата цена за љубовта кон својата татковина. Иако поминаа 17 години од овој трагичен ден болката е иста за прерано згаснатите животи на овие млади храбри […]

Прочитај повеќе

Приведувањето на лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски е одмазда кон политичките неистомисленици и обид за прикривање на актуелните скандали

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ ја претвори Република Македонија во дувло на криминалот и корупцијата. Граѓаните секојдневно се сведоци на најбрутален грабеж и злоупотреби на државните ресурси за задоволување на хедонистичките потреби на власта. Секојдневно се сведоци на наместени тендери, иновативен криминал тежок десетици милиони […]

Прочитај повеќе

Мицкоски гостин на турнирот во Велгошти по повод празникот Св.Петка

По повод празникот Св.Петка, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски присуствуваше на турнир во охридското село Велгошти кој се организира секоја година за празникот. Посетата на Велгошти претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ја искористи и да запали свеќа во манастирот „Св.Петка“ во чии рамки се наоѓа и собата каде војводата Христо Узунов ја формирал првата чета во Охрид. Со […]

Прочитај повеќе

Македонија е единствената држава во Европа каде се притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан политички прогон

 Соопштение до јавноста Македонија е единствената држава во Европа каде се приведуваат и притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан државен политички прогон. СДСМ ги злоупотребува институциите за политичка пресметка со неистомислениците, во обид јавноста да биде исплашена и да не бара одговорност за секојдневните скандали. Државата се урнисува и на […]

Прочитај повеќе

Правиме консултација со членството и граѓаните за нашето однесување на референдумот, ќе се водиме од интересот на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во неговото гостување во вестите на Канал 5 телевизија изјави дека во моментов во тек се консултации со членството и граѓаните и за однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ на референдумот, партијата ќе се води од интересот на граѓаните на Република Македонија. – ВМРО-ДПМНЕ во рамките на ова лето има акција која што […]

Прочитај повеќе

Најгоре