ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски од Гостивар: Вистината е јасна и едноставна, победуваме, а иден претседател е Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните од Гостивар. Тој од Гостивар кажа дека секаде во Македонија слушал дека иден претседател на Република Македонија ќе биде професорката Гордана Силјановска Давкова, со што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги победи СДСМ најпрво на 21 Април,  потоа и на 5 Мај, а потоа и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема во Европа со „едно евро за Вицето”

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги посети населените места Центар Жупа и Ростуше. Мицкоски истакна дека најголемиот проблем со кој се соочуваат граѓаните во овие население места е токму иселувањето на луѓето, кои си заминуваат поради безперспективноста. Тој посочи дека тука не минуваат приказните на Зоран Заев и Стево Пендаровски за […]

Прочитај повеќе

Пендаровски вчера бесрамно во ТВ интервју изнесе повеќе невистини и уште еднаш го покажа вистинското лице на заевизмот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско интервју изнесе повеќе […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Вие господа од СДСМ чекорите кон иднината со вреќи полни украдени пари, а ние сакаме да чекориме кон иднината, достоинствени искрени и честити

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Кичево. Мицкоски пред присутните потенцираш дека на 21 април, победува кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова, потоа таа победа ќе биде потврдена на 5 мај, а потоа ВМРО-ДПМНЕ победува на предвремените парламентарни избори, победува коалицијата која е со […]

Прочитај повеќе

Бетина Рауш од Австриската народна партија гостин на митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Гласајте за Силјановска, таа е за правда во Македонија

Соопштение до јавноста На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ  кој се одржа во Кичево приствуваше Бетина Рауш, претседател на политичката академија од редовите на Австриската народна партија. На митингот приствуваа и членови на парламентот во Салзбург и седум градоначалници на општини и градови од редовите на австријската народна партија со нивните соработници. Бетина Рауш  истакна дека […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСМ мисли на народот и на татковината само од избори до избори, додека ВМРО-ДПМНЕ мисли и заспива со последната мисла за Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Македонски Брод. Мицкоски пред присутните потенцираше дека и покрај сите притисоци од оваа непринципиелна влада, од овој деспот којшто денеска ја води оваа влада , тој во Македонски Брод гледа победници кои се мотивирани и храбри кој ќе  победат […]

Прочитај повеќе

Стојаноска: Со вас само територијална Република Македонија ни остана ништо друго не задржавте вие, ниту една реформа не воведовте, а власта насилно ја придобивте

Дафина Стојаноска пратеничка од ВМРО ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина “ на Канал 5 кажа дека СДСМ ништо добро не направи за државата и дека реформите во целост изостанаа. – Со вас ни остана само територијална Република Македонија ништо друго, ништо друго не задржавте и ниту една реформа воведовте, а власта насилно ја придобивте, кажа […]

Прочитај повеќе

Заев го нема прочитано новиот предлог кој министерката за правда, Дескоска го достави до претставникот на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев Во врска со изјавата на премиерот Зоран Заев дека наводно се прифатени дел од забелешките на ВМРО-ДПМНЕ во однос на преговорите за законските нормативи од областа на обвинителството сакаме да демантираме и да го истакнеме следново: Прво, или господинот Заев го нема прочитано новиот предлог […]

Прочитај повеќе

Мицкоски во Бразда, Чучер Сандево: Граѓаните се незадоволни- со оваа влада нема ниту Е од економија, ниту Р од реформи

Бев во Бразда, Чучер Сандево. Граѓаните се незадоволни. Со оваа влада нема ниту е, од економија, ниту р, од реформи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Зголемија даноци, зголемија акцизи на горива и поскапеа бензини. На пензионерите им укинаа зголемување на пензии, и нема нови покачувања. За две години ниту плати покачија ниту пензии зголемија. […]

Прочитај повеќе

Честитка од Претседателот Мицкоски по повод 8-ми април Светскиот ден на Ромите

 Почитувани припадници на Ромската заедница,   Дозволете ми, во мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на ромската етничка заедница, да Ви го честитам Меѓународниот ден на Ромите, 8 Април.  На овој ден Република Македонија ја одбележува  културната специфичност и традиција на ромската заедница која е една од најстарите на нашата […]

Прочитај повеќе

Најгоре