ПРЕС ЦЕНТАР

Заев и Николовски го потценуваат трудот на производителите на слива

Соопштение до јавноста реакција на прес конференцијата на Љупчо Николовски Салонските политичари од  СДСМ  го уништуваат македонското земјоделие. Заев и Николовски го потценуваат трудот на производителите на слива. Цена од  5 денари за индустриска слива и 8 денари свежа слива не е рентабилна цена. Единствено рентабилна цена за килограм  слива, која ги покрива производствените трошоци […]

Прочитај повеќе

Власта е во обид да ја прикрие спрегата помеѓу веледрогеријата „Др. Пановски“ и ЈЗУ Клиниката за хематологија – Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Фатени се живи како си делат тендери во здравството едни на други, па за да скандалот биде поголем власта во тоа гледа како на нормална и вообичаена работа. Воопшто не е вообичаено и нормално ќерката да е директорка на една од клиниките, […]

Прочитај повеќе

Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air. Заради неспособноста на криминалната Влада на СДСМ, авиокомпанијата Wizz air почна да ги откажува своите дестинации. Граѓаните од оваа есен можат да се збогуваат со […]

Прочитај повеќе

Апсолутна лага е дека се зајакнува идентитетот со договорот со Грција, туку напротив, тој слабее и се уништува

Одговор на прес конференцијата на Костадин Костадинов на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Договорот со Грција не отвора никаков пат како што тврдат од СДСМ, туку државата се носи во слепа улица. Апсолутна лага е дека се зајакнува идентитетот, туку напротив, тој слабее и се уништува. Се доведува во прашање и институционалниот идентитет како клучен […]

Прочитај повеќе

Трагично е што Шилегов нема направено ниту еден проект за Скопје во изминативе 10 месеци, па мора да го презентира чистењето на улиците како капитален проект

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Петре Шилегов Среќна нова 1712, Шилегов ја откри парната машина. Откако СДСМ почна да дели иновации и за печатници и реинкарнација, се разбуди креативноста кај нивните функционери, па Петре Шилегов денес презентираше чистење и одржување на улици како проект на градот. Трагично е што Шилегов кој нема […]

Прочитај повеќе

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје Почитувани, Шилегов е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје. Поради неговата неспособност Скопје се повеќе наликува на запуштен град. Со денови граѓаните се жртва на кучињата скитници, кои напаѓаат, касаат и ги трауматизираат граѓаните. Власта на која устата им […]

Прочитај повеќе

СДСМ прави огромна штета, смената на имињата на сите државни институции и бришењето на зборот Македонија значи директно загрозување на македонскиот идентитет

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Повторувањето на те едни исти соопштенија од Центарот за комуникации на СДСМ само ја потврдува летаргичноста и некреативноста на СДСМ како партија која за сметка на тоа целосно е посветена кон разграбување на државата, криминал и корупција од огромни размери. Капитулацијата која ја потпиша Заев нема […]

Прочитај повеќе

Со укинувањето на приватноста на сметките СДСМ уште еднаш бескурпулозно го крши Уставот на Република Македонија

Соопштение до јавноста Укинувањето на приватноста на банкарски сметки власта на Заев дополнително ќе ги оданочува извозниците на интелектуален труд и ја загрозува приватноста на граѓаните. Укинувањето на приватноста на сметките ќе ги направи граѓаните потенцијална мета на уцени, закани и други криминогени дејанија на структури блиски до власта. Со ваквото законски решение СДСМ уште […]

Прочитај повеќе

Со укинувањето на приватноста на сметките СДСМ уште еднаш бескурпулозно го крши Уставот на Република Македонија

Соопштение до јавноста Укинувањето на приватноста на банкарски сметки власта на Заев дополнително ќе ги оданочува извозниците на интелектуален труд и ја загрозува приватноста на граѓаните. Укинувањето на приватноста на сметките ќе ги направи граѓаните потенцијална мета на уцени, закани и други криминогени дејанија на структури блиски до власта. Со ваквото законски решение СДСМ уште […]

Прочитај повеќе

Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Иванчо Тошевски Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат, ова преку прес конференција го потенцираат денеска до ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола. -Вработувањето на најблиските роднини е вистинската причина поради која СДСМ се бореше да дојде на власт. Со донесената […]

Прочитај повеќе