ПРЕС ЦЕНТАР

За мене оваа земја секогаш ќе биде Македонија, без разлика на било кој потпишан договор од страна на одредена влада

Утринава Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ имаше обраќање во живо на емисијата „Македонски Корени“ од Сиднеј при што говореше за актуелните политики на ВМРО-ДПМНЕ. Нелоски посочи дека ВМРО-ДПМНЕ во овој момент ги следи најпрвин европските и светските трендови за тоа што значи една десничарска партија. Но исто така и го следи пулсот на […]

Прочитај повеќе

Преименувањето на Македонската радио телевизија е доказ дека Заев и СДСМ не го сочуваа институционалниот идентитет

 Интегрален текст од изјава за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Грција ја има ЕРТ (Елиники Радиофониа Тилеораси), Србија ја има РТС (Радио Телевизија Србија), Бугарија ја има БНТ (Бугарска Национална Телевизија), Албанија ја има РТШ (Радио Телевизиони Шкиптар), Косово ја има  РТК (Радио Телевизиони Косова), Велика Британија ја има Би – Би – Си (Бритиш Броадкестинг […]

Прочитај повеќе

Спасовски да одговори дали е способен да ги заштити претседателските кандидати и да обезбеди фер и демократски избори

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Претседателскиот кандидат на власта во втор обид, Стево Пендаровски се чувствувал небезбеден, обвинува за негово следење како вели веројатно и на неговото семејство. Пендаровски, поранешен полициски функционер, обвинува дека странски служби шетаат и го фотографираат него и неговото семејство. Истото обвинување […]

Прочитај повеќе

Наместо подобар живот донесоа повисоки даноци, нови проблеми и беспарица

  Соопштение до јавноста Со СДСМ Македонија назадува. Првиот месец оваа година со само 1% реализирани капитални инвестиции покажува дека и оваа година нема да нови проекти и раст. Катастрофално лошото менаџирање со државата се гледа на секое поле. Со оваа власт за првпат во историјата јавниот долг надмина 5 милијарди евра и е над […]

Прочитај повеќе

Сепак и во овие црнила има светли моменти- гордо кренато македонското знаме, со срце за Македонија!

Сепак и во овие црнила и тешко секојдневие има светли моменти, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. -Честитки до младите Филип и Дејан за златниот и сребрениот медал на сениорското Европско клубско првенство во Теквондо како и за нивниот тренер Дарко Костовски. Гордо кренато македонското знаме, со срце за Македонија!  

Прочитај повеќе

Спасовски да одговори дали Пендаровски е следен од странските служби

Стево Пендаровски губи, тој знае дека не ја ужива довербата на граѓаните, па се труди да зборува за се само не за вистинските проблеми на граѓаните. Власта молчи два дена откако Стево Пендаровски излезе и кажа дека е следен од странси служби. Никој од МВР не кажува дали Пендаровски е следен и од кого и […]

Прочитај повеќе

Владата е обезличена, со изгубен кредибилитет- видлива е нејзината неспособност и запрепастувачко незнаење

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на партијата. Мицкоски посочи дека Охрид е на маргините на вниманието на власта, дека нема перспектива и нема нови инвестиции. Власта предводена од СДСМ се служи со манипулации […]

Прочитај повеќе

Вработувањето на своите блиски роднини од страна на функционерите на СДСМ зема се поголем замав

Почитувани, Деновиве на тапет се членовите на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ приведени и држани повеќе од четири часа во полициска станица само единствено затоа што не се плашат и не се двоумат да ги критикуваат глупостите на оваа власт, нивното неработење и незнаење. Вработувањето на своите блиски роднини од страна на функционерите на […]

Прочитај повеќе

Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Заев и Тевдовски за две години ја задолжија државата за нови половина милијарда евра. Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП. СДСМ ја презадолжува државата и сериозно ја нарушува солвентноста. Додека власта руши […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес во канцеларијата на преставништвото на ЕУ оствари работен ручек со Европаратениците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес (1 март 2019-та година) заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николоски во Скопје, во канцеларијата на преставништвото на Европската Унија остварија работен ручек со Европаратениците Едуард Кукан, Кнут Фленкенштајн и средба со европратениците Кристијан Дан Преда, Илхан Коучук, и евроамбасадорот Самоил Жбогар. На средбата претседателот Мицкоски ја […]

Прочитај повеќе

Најгоре