ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски од Гостивар: Заевизмот кој е матрица на ова тешко и мачно секојдневие силно се чувствува меѓу граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а откако претходно беше во фабриката за тули, сега замина во населбата Циглана каде имаше средба со жителите. -Ги посетив жителите на гостиварската населба Циглана. Заевизмот кој е матрица на ова тешко и мачно секојдневие силно се чуствува меѓу граѓаните. Една средовечна жена […]

Прочитај повеќе

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во повеќе општини

Членовите на Изршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска  заедно со членови на партијата остварија средба со граѓаните во повеќе општини. Тие  се сретнаа со граѓаните во  населените места Горни Подлог, Долни Подлог и Грдовци во кочанско. Граѓаните посочија дека секојдневно се соочуваат со проблеми, и животот е потежок од ден на ден. Особено голем проблем изминатата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на средба со жителите на Пештани

Остварив средба со жителите на преубавото Пештани. Овие луѓе велат сме заборавени и од градската управа и од централната власт, а овде се живее само неколку месеци во текот на летото, во останатите нема живот. Се повеќе луѓе се иселуваат во странство, напиша на својор Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

Заев е очаен и го жртвува докажаниот губитник Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржавните и на криминалните политики, па одлучи заедно со неговите партнери да го жртвува докажаниот губитник Стево Пендаровски. Стево Пендаровски е тажен избор кој покажува […]

Прочитај повеќе

Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Владата на Република Македонија, која се однесуваше на тема економија Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата. Заев и криминалниот картел околу него ја завршија година со убедливо најнизок раст на БДП и во Регионот и во Европа. Тоа […]

Прочитај повеќе

Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев. Истиот тој Зоран Заев кој ветуваше професионална администрација, истиот тој Зоран Заев кој обвинуваше за наводна партизација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, сега потврдува дека преку СДСМ откако […]

Прочитај повеќе

Пендаровски претставува лик на заевизмот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Ја видовте реалната слика денеска на пазарот овде, полупразни тезги, полупразен пазар, бидејќи сега нема купувачи, луѓето се жалат, пазарџиите се жалат разочарани од односот на оваа криминална непотистичка и насилничка влада предводена од деспотот Заев. Прометот им е паднат. Практично сето […]

Прочитај повеќе

Додека власта се фали колку е розева сликата во економијата, половина милион граѓани во Република Македонија живеат под прагот на сиромаштија

Соопштение до јавноста – реакција на интервјуто на Кочо Анѓушев Странските директни инвестиции (СДИ) во 2018 година се за 4 пати помали од истите во 2008 година. Анѓушев манипулира со граѓаните. Од бројката од 624 милиони евра со која се фали власта, над 400 милиони евра се реинвестирана добивка, додека само 200 милиони евра се […]

Прочитај повеќе

СДСМ се пресметува со сите неистомисленици и се обидува да го угуши секој глас кој што не му одговара

Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ имаше обраќање во живо на емисијата „Македонски Корени“ од Сиднеј при што наведе дека со задоволство прифатил покана за да се обрати и до Македонците кои се наоѓаат во Австралија и околу светот. Нелоски, беше запрашан од водителот дали е точно дека се приведуваат членови на УМС на […]

Прочитај повеќе

Македонската жена е големата мајка и хероина која се бори за правдините

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави видео со моќна порака до сите жени во Македонија. -Македонската жена е неминовен учесник во сите големи настани во нашата историја, таа е големата мајка и хероина која се бори за правдините. И зад сите Сердари и водачи на нашиот народ кои сме ги имале низ нашата историја, стоела […]

Прочитај повеќе

Најгоре