ПРЕС ЦЕНТАР

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со голема поддршка за кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста На денешната редовна седница на Централниот комитет на УМС  на ВМРО-ДПМНЕ,  се  обрати кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, која имаше прилика да се претстави пред ЦК, кој изрази недвосмислена поддршка за истата. ЦК на УМС на ВМРОП-ДПМНЕ констатираше дека власта ја води државата во погрешна насока, политиките се катастрофални […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Стево Пендаровски Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира. Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција која го смени името со политички договор. Името не може да […]

Прочитај повеќе

Битката против Заевизмот е битка за Македонија, ќе го победиме заедно

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувана претседателке на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, Почитувана професорке Гордана Силјановска Давкова кандидат за претседател и иден  претседател   на Република Македонија, Почитувани членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,почитувани пратеници, почитувани членки на извршниот комитет на Унијатата на жени на ВМРО ДПМНЕ, почитувани членови на Централниот […]

Прочитај повеќе

Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев Стево Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен. Пендаровски знае дека не поминува кај граѓаните и дека е само жртвено јагне на Зоран Заев и СДСМ. Денес не бираа делегатите на СДСМ, денес само кренаа рака по нарачка на Заев и Али Ахмети. […]

Прочитај повеќе

Во секоја една од нас лежи една Параскева од драмите на Горан Стефановски, една Велика од безвремениот Пиреј на Петре. М. Андервски една Арбулика од Чинго, Чашулевата Магда

Соопштение до јавноста На 18-тата годишна Конференцијата на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ што се одржа денеска во Македонската опера и балет се обрати претседателката г-ѓа Благица Ласовска. Таа ги поздрави присутните на конференцијата, а упати посебен поздрав до како што рече „моите лавици, членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, горди и храбри жени“. Ласовска посочи […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е само бледа копија на Заев – извршител на антидржавни политики

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е нов Зоран Заев, човек што манипулира, лаже и навредува. На Република Македонија не и е потребен нов Заев како претседател. Република Македонија има потреба од честит човек со интегритет. Граѓаните не сакаат да имаат кандидат за претседател кој ги нарекува стока. СДСМ го понижува народот, ако мисли дека граѓаните […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на средба со младите во Гостивар: За заедничката иднина ќе се избориме заедно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а вечерва се сретна и со најмладите од овој град. Тој со нив поразговара за тешкиот живот, за проблемите како и за иднината на нашата земја. -На разговор со младите во Гостивар. За тешкиот живот, за проблемите, предизвиците и заедничката иднина за која […]

Прочитај повеќе

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ во посета на граѓаните низ неколку градови во Македонија

Освен во кавадаречкиот регион, тие ги  посетија и Струмица заедно со општина Василево. Граѓаните од овој регион се пожалија на ниските откупни цени на земјоделството и како резултат на тоа ја искажаа својата разочараност. Тие истакнаа дека младите поради условите во државата се помалку остануваат и си заминуваат во странство. Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ беа и […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга, каде оствари средба со граѓаните

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга, каде оствари средба со граѓаните, и партиските членови и симпатизери. Мицкоски ги сподели ставовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат со актуелната ситуација која владее низ државата, а граѓаните се повеќе ја чуствуваат, лошата економска состојба, секојдневното вработување на […]

Прочитај повеќе

Народот разочаран од тешкиот живот

Претставници на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска беа во посета на Горно и Долно Лисиче. Во неформален разговор граѓани им посочија дека животот им е се потежок. Во секој аспект на животот се бележат влошувања, не се гледаат никакви инвестиции ниту во образованието, ниту во здравството, ниту во инфраструктурата. Средба со граѓаните имаше и во […]

Прочитај повеќе

Најгоре