ПРЕС ЦЕНТАР

Околу 150 милиони евра директно од џебот на граѓаните за партиските вработувања на СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за Алфа телевизија изјави дека смешни се и очајни обидите на СДСМ и Зоран Заев да дефокусираат од оваа епидемија на непотизам. -Од дваесетина илјади партиски вработувања по 600 евра плата за секој од нив, тоа се 12 милиони евра бруто износ, на годишно ниво тоа се речиси 150 милиони […]

Прочитај повеќе

Ситуацијата во Преспа никогаш не била полоша, министерот Николовски да не манипулира со земјоделците и да почне да ги решава проблемите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Шуковски, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Општина Ресен Почитувани, Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде,  на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици за негово доаѓање, тој собра храброст  да ги посети  овоштарите во Ресен и Преспа. Денеска се организира и хуманитарна […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ( 4 март 2018-та година) оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата, како и реализацијата на стратешките цели на државава. Мицкоски посочи дека власта во овие моменти спроведува злоупотреба […]

Прочитај повеќе

Морам да изразам жалење дека не беше прифатен амандманот за решавање на проблемот со судската администрација

На денешната собраниска седница обраќање имаше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоска, која истакна дека изразува жалење оти не бил прифатен предлогот односно амандманот за проблемот со судската администрација, која што за жал не може да напредува. Како што истакна Лашкоска во судска администрација има луѓе кои што работат по 8, 9, 10 години, […]

Прочитај повеќе

Македонија е пред целосен економски колапс, а за тоа виновни се СДСМ и Зоран Заев

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Република Македонија е пред целосен економски колапс, а за тоа виновни  се СДСМ и Зоран Заев. СДСМ и Заев единствено водат грижа за личните криминални  бизнис тендери, но не и за развој на економијата. Заев, Тевдовски и Анѓушев ја уништија македонската економија. 2018 година Република Македонија […]

Прочитај повеќе

Демолирањето на просториите на ОK на ВМРО-ДПМНЕ во Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Даниел Павловски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ранковце Почитувани, Зоран Заев и СДСМ се во паника. Демолирањето на просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка, страв од револтот на граѓаните кој е резултат на погубните […]

Прочитај повеќе

Заевизмот повторно нуди стари истрошени ликови, претставувајќи ги како нови

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, „На Македонија и требаат нови лица во политиката кои што ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност. Актуелната власт не` подели на подобни и неподобни, добиваат тие што имаа партиска […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски мора да изгубат за Македонија да тргне напред

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Граѓаните знаат дека Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев. Затоа што и двајцата лажат, забораваат, негираат. Македонските граѓани не забораваат дека Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Гостивар: Граѓаните ќе го победат Заев и Пенадровски и сите црни сценарија кои ги пишуваат на Бихаќка

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар. Мицкоски од граѓаните побара масовно да се излезе на 21 април и да се даде целосна поддршка на кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, односно како што рече тој […]

Прочитај повеќе

Власта не е способна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните во државата

Соопштение до јавноста За три дена три убиства во Република Македонија. Власта потфрли и е неспособна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните. Зоран  Заев и Оливер Спасовски ги претворија улиците низ градовите во државата во воени боишта, никој не е сигурен за својот живот. На 2 март е извршено убиство на средновечен маж […]

Прочитај повеќе

Најгоре