ПРЕС ЦЕНТАР

Заев ја посрамоти државата и го нарече најгрозоморниот настан во историјата на човештвото – Холокаустот – еврејска традиција

Соопштение до јавноста Зоран Заев по втор пат ги наруши односите на Република Македонија со Израел. Заев ја посрамоти државата и го нарече најгрозоморниот настан во историјата на човештвото – Холокаустот – еврејска традиција. Власта не успеа да го сокрие срамот. Медиумите од целиот регион експресно ја пренесоа веста и Република Македонија повторно беше најактуелна […]

Прочитај повеќе

Честитка по повод празникот Велики поклади – Прочка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски

Честитка по повод празникот Велики поклади – Прочка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан Дозволете ми од мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, Вам, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво, како и на сите православни верници, да Ви […]

Прочитај повеќе

Она што власта го нуди како иднина всушност се кадри од минатото, поврзани со транзицијата и сите криминали на актуелната власт

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Велес. Мицкоски на средбата со граѓаните  посебен акцент стави на криминалиите и корупцијата кои што ги прави актуелното раководство на СДСМ и Зоран Заев, нарекувајќи ги кадри од минатото кои се поврзани со транзицијата […]

Прочитај повеќе

Верувам во победа на Силјановска, а Пендаровски е жртвено јагне

Доколку сакаме во ЕУ треба да има кристално јасни избори, но на референдумот видовме што се случуваше и нас од тоа ни е страв дали, стравуваме дали овие избори ќе бидат демократски, дали власта може да организира демократски избори, рече Трајко Димков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ гостувајќи на телевизија Канал 5. -Зошто после толку месеци нема […]

Прочитај повеќе

Членовите на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ги посетија и општините Ресен и Пласница

Во општина Ресен жителите од населените места Јанковец, Марвинци и Подмочани целосно се разочарани од власта. Тие се пожалија дека властавоопшто нема слух за јаболкорпоизводителите. Тие изразија незадоволство одоткупот на јаболкото за кој велат дека е најлош досега, и декаигнорантскиот однос на власта кон нив продолжил и со нерешавање напроблемот со исплаќањето на штетите.Покрај другото […]

Прочитај повеќе

Со Силјановска почнува падот на заевизмот, a таа ќе биде најдобриот претседател на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и сега откако Заев не  прифати заедно со претседателските да има и предвремени парламентарни, инсистира да има што поскоро предвремени парламентарни, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостувајќи на телевизија 24 во емисијата Фактор. -Сега сме насочени кон голема победа на претседателските избори, а потоа не се откажуваме ниту од предвремени парламентарни избори, […]

Прочитај повеќе

Анѓушев не треба да се чуди, Заев ги креваше очекувањата за германската Фолсфаген кој избега во Србија

Економските политика на оваа влада се темелат на два столба. Првиот столб е голема надеж и вториот столб е користење на искуствата од минатото, односно на претходната влада. Прво се обидуваат да креираат големи очекувања и голема надеж кај граѓаните така што премиерот на почетокот на годината пред да иде на скијање во тоа монденско […]

Прочитај повеќе

Ќе предложиме намалување на ДДВ-то од 18 на 16 проценти

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Отвореното студио на телевизија Алфа посочи дека повратот на ДДВ кој го ветува Зоран Заев ќе биде уште една лага на власта. Имено тој истакна дека има многу подобро решение кое ќе го предложи пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски најави дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи намалување на […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ на терен во повеќе општини низ државата, остварува средби со граѓаните

Во Општина Новаци посетени беа населените места Добромири и Горно Агларци.Жителите од овој реон сериозно се загрижени за иднината на своите деца,затоа што секојдневно живеат се посиромашно, а трошоците за животсекојдневно растат. Тие се пожалија дека власта воопшто не се грижи замакедонските земјоделци, не оствари ниту едно ветување, напротив почна даим крати и сега стравуваат […]

Прочитај повеќе

Селективната амнестија на Заев за одредени функционери не беше помирување, туку понижување

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во тв интервју на Алфа телевизија во емисијата Отворено истакна дека тоа што се случуваше како амнестија за 27 април не е помирување. -Тие луѓе беа злоупотребени направени терористи, криминалци, држени во зандани, во куќен притвор, уценувани, притискани и доведени до ивица, и потоа да им се даде сламката за […]

Прочитај повеќе

Најгоре