ПРЕС ЦЕНТАР

Ќе се судат драконски казни за 27-ми април затоа што се работи за монтирани случаи

Во своето гостување во вестите на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, зборуваше за настаните од 27-ми април и за вчерашното апсење на Митко Чавков. На прашањето дали тој очекува да се потврди информација дека Митко Чавков ќе биде осуден на 14 години затвор, тој одговори: –Па јас имав слушнато и  подолг период за жал, и […]

Прочитај повеќе

Ваквото СЈО е симбол на Заевизмот и не е заштитник на правдата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во вестите на телевизија Сител, истакна дека Специјалното јавно обвинителство е симбол на заштита на Заевизмот и не е заштитник на правото. Мицкоски потенцираше дека законското решение за СЈО е далеку полошо од ова што сега го има, додавајќи дека владата на СДСМ прави дополнителна алатка за […]

Прочитај повеќе

Субвенционирањето на електрична енергија од фотоволтаични електрани e уште една брзоплето спроведена реформа која може да донесе штета со несогледиви последици

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев А, можеше да биде квалитетен проект! Почитувани, за жал можеме да констатираме дека дрвото кога е криво насадено, ќе продолжи да расне криво. Најновиот доказ за тоа е т.н. државно субвенционирање на електрична енергија произведена од фотоволтаични електрани. Дрвото е криво насадено уште во […]

Прочитај повеќе

Се бориме за јавен обвинител на предлог на опозицијата и поширок опфат на истражувањето на криминалите од деведесетите до денес

Во денешниот дневник на Сител гостуваше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој говореше и за барањето на опозицијата да има јавен обвинител по нивен предлог. Самиот состанок беше поделен во два дела и тоа првиот дел беше како да обезбедиме услови за фер претседателски избори и што се барањата на опозицијата, бидејќи владата е […]

Прочитај повеќе

На мафијашки начин, со измислена белешка за куќа во Грција го приведоа Чавков

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во вестите на Сител Телевизија изјави дека повторно се гледа како пресметката со политичките неистомисленици продолжува, уште пред да биде обзнанена пресудата за Чавков, него го приведуваат на мафијашки начин со измислена белешка. – Пред практично да биде пресудата обзнанена од страна на судијата кој што е […]

Прочитај повеќе

СДСМ манипулира и лаже – Граѓаните многу добро на своја кожа ги чувствуваат погрешните економски политики на власта

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ манипулираат и лажат со јавноста.  Граѓаните многу добро на своја кожа ги чувствуваат погрешните економски политики на власта. Реалноста е дека државата предводена од СДСМ на економски план крахира.  Доколку навистина имаше некаков економски успех немаше да се зголемува  сиромаштијата и повеќе од  500.000 граѓани […]

Прочитај повеќе

Катица Јанева освен човечкиот го загуби и професионалниот кредибилитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија Сител посочи дека Катица Јанева и СЈО освен човечкиот го загубиле и професионалниот кредибилитет со своето делување. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше пред се за оние како што ги нарече полумафијашки методи на сокривање на докази, преку мистериозни опожарувања и поплави. Тој напоменува дека […]

Прочитај повеќе

ЈП „Македонски шуми“ за Заев не се веќе македонски

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, „Македонските шуми“ со Преспанскиот капитулантски чин не смее да бидат македонски. Власта ги преименува во „Национални шуми“. Според капитулацијата тие повеќе не се македонски. Заевизмот ве убедува дека идентитетот е зајакнат, но како и се друго, и шумите повеќе за оваа […]

Прочитај повеќе

СДСМ соочена со падот на рејтингот и својата неспособност очајнички со манипулации се обидуваат да се оправдаат за епидемијата на непотизам

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ соочена со падот на рејтингот и својата неспособност очајнички со манипулации се обидуваат да се оправдаат за епидемијата на непотизам на врвот од власта која што владее во Македонија. Имено тие наместо да мачкаат очи на јавноста треба да одговорат како е возможно во само […]

Прочитај повеќе

Нов договор помеѓу СВ Инвест и РЕК Битола во вредност од 49.560.000 денари

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска ќе ви приложиме нов договор помеѓу СВ Инвест, фамозната фирма која што работи се и сешто во РЕК Битола и РЕК Битола каде што директор е Васко Ковачевски од редовите на СДСМ, склучен пред само 2 недели односно заведен со […]

Прочитај повеќе