ПРЕС ЦЕНТАР

Славески: За жал капацитетот на оваа влада не може да го постигне потенцијалот на македонската економија

Професорот на Економскиот факултет Трајко Славески во гостување во емисијата “Во светот на бизнисот”, ги коментираше проекциите на Светска банка која алармира дека годинава македонската економија ќе биде најслаба во регионот со проекција на раст од 2,8 проценти. За жал тоа е капацитетот на оваа влада да не може да го постигне потенцијалот на македонската […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСM ќе го бара гласот од граѓаните и ќе се обиде да игра на онаа проверена карта, карта на кратко помнење

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска  им се обрати на граѓаните од Центар. -Вчера го гледав обраќањето на Заев, така насмеан, распеан, свесен дека губи и единственото нешто што му преостанува да го утеши неговиот деспотски избран кандидат  во скап и луксузен хотел во Скопје со една песна во ноќта во Тетово  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Аболицираниот Заев нема право да зборува за аболиција

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Илинден. Истиот тој Зоран Заев еднаш аболиран од Бранко Црвенковски, еднаш од Катица Јанева денеска зборува за аболиција. Замислете човекот којшто  е основоположник на аболицијата во Македонија, па има образ, наместо да излезе да се извини и побара прошка од […]

Прочитај повеќе

Јорданов: Градоначалникот две години ги манипулира жителите на населбата Ново Село

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иван Јорданов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,   Се наоѓаме во Ново Село. Овде градоначалникот, неколку пати до сега во овие две години се сликаше и манипулираше дека интензивно се работи на уредување на коритото на река Отиња и дека истото е во завршна фаза. Во прилог […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Заев спротивно на закон, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Државната комисија за спречување на корупцијата не го гледа тоа што целата јавност јасно го гледа. Антикорупциската комисија не гледа дека Зоран Заев спротивно на законите, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните. ДКСК […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Задоволни сме од текот на кампањата, граѓаните на 21 април ќе изберат жена за претседател на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Најпрвин да ја поздравам македонската јавност. Денеска сме овде повторно заедно со граѓаните на Република Македонија, на Скопје отвораме уште еден штаб за идниот претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова. Премногу сме задоволни од досегашниот тек на кампањата, од она […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Последни сме во Европа според индексот на човечки капитал на Светска банка, Заев наместо Stranger in the night, време е да ја научи Wind of change

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со лагите на Заев. -И додека премиерот Заев вели дека блескаме во Светот, Светска банка го вели спротивното. Наспроти разубавената реалност која Владата ја продава преку владината машинерија, вистинската вистина говори дека Македонија се наоѓа на последното место во Европа по иднексот за […]

Прочитај повеќе

Во недостиг на сопствени инвестиции Заев се фали и слика со странски инвестиции кои што ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста Заев  и Пендаровски се лице и опачина на една иста паричка. Заев и Пендаровски се олицетворение на коруптивни политики и на класичен грабеж на парите на граѓаните. Откако СДСМ и Заев дојдоа на власт, државата осиромашува, граѓаните живеат во беда, а Заев и картелот околу него се богатат. Економијата е на дното […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Карпош. Тој истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. Доста е од политичари кои што се  насмеани дотерани во фракови и лептир машни, газат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со владата на СДСМ и Заев се засилува иселувањето на граѓаните од Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел. Тој пред граѓаните  рече дека сите граѓани на Република Македонија ќе кажат едно огромно ДА за идниот преетседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. – Зоран Заев најпрво  кажа дека доколку неговиот деспотски избран кандидат  за претседател ги […]

Прочитај повеќе

Најгоре