ПРЕС ЦЕНТАР

Милошоски: Боро Стојчев е примерот за селективната правда на МВР, на обвинителството, на владата и на судовите

Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, при седницата за интерпелација на Оливер Спасовски рече од кога тој е министер имаме неселективна правда и корупција насекаде во државата. Градоначалникот на Република Македонија кој што е пример за селективна правда е г. Боро Стојчев, шверцер за цигари, криумчар долги години, член […]

Прочитај повеќе

Власта е нервозна, прифаќам ТВ дуел со Заев што поскоро

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

Стејт департмент за човековите права утврди постоење на притисок врз медиумите и селективна правда во Република Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од извештајот на американскиот Стејт департмент за човековите права. Колку и да се обидува заевистичката матрица […]

Прочитај повеќе

Милошоски Дали Пендаровски во својата пријава до МВР пријавува тајна служба која го следи или пријавува лица од Твитер кои што го следат?

Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, на денешната седница за интерпелација на Оливер Спасовски го запраша дали и колку се безбедни претседателските кандидати на Република Македонија. Ние овде можеме да говориме затоа што се случувало пред три години, пред 4 , пред 8 години но многу е важно што […]

Прочитај повеќе

Каде оди македонската економија?

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник Во периодов пред нас основна тема на дискусија ќе бидат претседателските избори и темите што тие ги отвораат. Тука секако се отвора и темата за состојбата на македонската економија и животниот стандард на граѓаните. Претседателот на државата нема директна надлежност во овој дел, но секако може […]

Прочитај повеќе

Мицевски: Уште колку човечки животи треба да згаснат за Оливер Спасовски да сфати дека е неспособен да го води МВР

Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“, на седницата за интерпелација на Оливер Спасовски, потсети дека една од главните обврски на МВР е заштита и сигурноста на граѓаните но сведоци сме на неразјаснети убиства, мистериозни исчезнувања на граѓани, одмазда и реваншизам кон неистомислениците. -Уште колку човечки животи треба да […]

Прочитај повеќе

Власта соочена со пораз станува нервозна, погледнете Заевизам на дело- кажувам, заборавам, негирам

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. -Власта соочена со пораз се повеќе е нервозна. Четири луѓе, со различни изјави за тоа колку Пендаровски е безбеден. Погледнете го Заевизмот на дело: кажувам, заборавам, негирам…, објавува Мицкоски во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски положи свежо цвеќе по повод 76 години од депортацијата на македонските Евреи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска положи свежо цвеќе по повод 76 години од депортацијата на македонските Евреи. -76 години од депортацијата на македонските Евреи. Да не се заборави за да не се повтори! Хуманоста, правдата и човечноста е она што не обединува и не прави посилни, стои во Фејсбук постот на Мицкоски.

Прочитај повеќе

Во време на глобално поволна економска клима, растот на БДП и на платите во Македонија е најмал во регионот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Во време на глобално поволна економска клима, растот на БДП и на платите во Македонија е најмал во регионот.  Залудно СДСМ лаже и ја манипулира јавноста. Граѓаните на своја кожа ги чувствуваат нивните погрешни економски политики. Фактите говорат дека македонската економија со СДСМ го допре дното. […]

Прочитај повеќе

Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на неговите неистомисленици

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава, заробена од заевизмот, систем на владеење кој ја укина правната држава и владеењето на правото во Македонија. Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на неговите неистомисленици. Оние кои први го кренаа гласот против оваа одродена и криминална власт, станаа првите жртви […]

Прочитај повеќе

Најгоре