ПРЕС ЦЕНТАР

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ја посети компанијата „Ми Комерц“ во Кавадарци

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Кавадарци. Мицкоски ја посети Ми Комерц компанија која се занимава со трговија и производство на алуминиумска браварија. Тој на средбата со сопствениците истакна дека развојот на компаниите е тесно поврзан со економските политики кои ги спроведува државата, но за жал во […]

Прочитај повеќе

Нов договор помеѓу РЕК Битола и СВ Инвест за ископ на јаловина во Суводол

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Сомнителното работење на СДСМ и на оваа влада нема крај. Нов ден, нов скандал во РЕК Битола.Денес објавуваме нов договор во 4 очи помеѓу РЕК Битола и СВ Инвест, договор за ископ на јаловина во Суводол. Тендер вреден 49 милиони денари, […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ги избра кандидатите за градоначалници на претстојните избори за општините Охрид и Ново Село

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра навистина одлични кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. Во делот на Охрид кандидат на ВМРО-ДПМНЕ е д-р Митре Милошевски, неврохирург, татко на две деца, вработен во […]

Прочитај повеќе

Заради капитуланстката политика на Заев, Македонски пошти го изгубија својот идентиет и станаа Национални пошти

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Заевизмот и капитулантската политика на Зоран Заев институцијата Македонски пошти  ја преименува во Национални пошти. Јавното претпријатија зад мене е јавен оператор во внатрешниот и меѓународниот  поштенски сообраќај на Македонија, кое заради политиките на Зоран Заев  го изгуби својот идентитет. Да […]

Прочитај повеќе

Kолку СДСМ се грижи за земјоделието говори фактот што откако се на власт Македонија има пад во земјоделскиот сектор

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За тоа колку СДСМ се грижи за земјоделието говори фактот што откако се на власт Македонија има пад во земјоделскиот сектор. ДЗС потврди дека земјава во 2018 година споредено со 2017 година бележи пад од 5% во земјоделието, а во 2017 година во однос на 2016 […]

Прочитај повеќе

СДСМ застанаа зад криминалот на Спасовски и со тоа ги одобрија нерасчистените убиства и грабежите кои станаа редовна појава низ Македонија

Криминалната власт на чело со Зоран Заев вчера застана зад криминалот на Спасовски. СДСМ не ја поддржа интерпелацијата на Спасовски и со тоа ги одобри нерасчистените убиства, грабежите и запалените автомобили, кои станаа редовна појава низ улиците на Скопје и градовите ширум државата. Спасовски уште од самото назначување го започна својот мандат криминално. Потроши 1 […]

Прочитај повеќе

Манојловски: Наводите дека е намален криминалот не одат на прилог на тоа што го говори Спасовски

На денешната интерпелација за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојловски го демантираше Спасовски за изјавата која му била дадена 2018-та дека во Тетово немало повеќе криминал. – Стапката на криминалот зависи од многу чинители меѓу коишто е и работата на министерството за внатрешни работи, односно дали тие случаи се регистрирани  јавно […]

Прочитај повеќе

Ласовска: Однесувањата на министрите на СДСМ се навистина многу дрски и многу арогантни

Благица Ласовска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на седницата за интерпелација на Оливер Спасовски посочи дека е непријатно изненадена од неговите одговори и на начинот на неговото одговарање на прашањата. На многу дрзок и арогантен начин одговаравте, а да не сте биле пратеник да го разберам однесувањето затоа што имаме […]

Прочитај повеќе