ПРЕС ЦЕНТАР

Константин Георгиески претендира да биде татко на градот, а не ги почитува законите на државата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Перчо Божиновски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид Почитувани, СДСМ е синоним за криминал, непотизам и неефикасна борба против корупцијата. Законите за СДСМ не важат. В.д. градоначалникот Константин Георгиески не доставил Анкетен лист за имотната состојба. Георгиески ако доставил изјава за интерес тогаш да објасни што крие и зошто […]

Прочитај повеќе

Претставници на ИК на ВМРО-ДПМНЕ меѓу граѓаните: Ништо од ветеното не е реализирано

Членови на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заедно со членови на политичката партија остварија средба со граѓаните во повеќе општини. Тие се сретнаа со граѓаните од Кратово. Од овде граѓаните посочија дека живеат сиромашно и дека поради тешкиот живот се поголем број на граѓани се иселуваат од регионот. Лошата економска состојба во државата  ја чувствуваат и граѓаните […]

Прочитај повеќе

Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска нудејќи им ја скопската депонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината. Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија. Со оглед на сомнителнотп минато и бизниси […]

Прочитај повеќе

Спасовски држи на функција началник на кого му се закануваат десет години затвор

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Спасовски и СДСМ во МВР на позиции држат лица против кои се води крвична постапка за тешки кривични дела против човечноста. Спасовски веќе два месеци на позицијата началник на СВР Штип го држи Љупчо Трајковски, против кого според нашите […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Свети Николе

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Свети Николе. На средбата тој посочи дека бруталноста на неправдата може единствено да се порази со отпор, со неоткажување и борба до победа, за вистинска правда. Не смееме никогаш да се откажуваме од она за што мислиме дека е правилно и за […]

Прочитај повеќе

Власта ќе биде жестоко казнета на овие избори за сите неправди и злодела

Соопштение до јавноста од посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во населбите Баби и Леваци и штипска компанија кој се занимава со произведство на мебел Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски оствари работна посета на штипска компанија која се занимава со производство на мебел, а потоа оствари средба со граѓаните на штипските населби Баби […]

Прочитај повеќе

Со ребалансот на буџетот СДСМ крати седум милиони евра наменети за младите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Лука Кржалоски, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ во изминативе 2 години  во кои е на власт докажа дека воопшто не се грижи за младите во Македонија. Ниту едно од ветувањата не е остварено. Напротив, постојано сме сведоци на нови кратења во инвестициите за креирање можности за младите. Негрижата […]

Прочитај повеќе

Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на сите кои мислат поинаку

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава. Заробена од заевизмот, систем на владеење кој ја укина правната држава и владеењето на правото во Македонија. Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на сите кои мислат поинаку. Оние кои први го кренаа гласот против оваа одродена и криминална власт, станаа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Неготино: Претседателските избори се неповторлива шанса за пораз на заевизмот

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Неготино. На  средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 април. Целта на ваквото брутално погазување на правото е внесувањето на страв, што впрочем е […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Се спроведува прогон врз патриоти

Заевизмот ја уништи државата во секој поглед. Законите веќе неважат, кримналното самоволие на властодршците ја гушат секоја надеж за напредок, имаме криминалци кои ги окупираат инститициите и институции кои им служат за тие криминалци. Објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе