ПРЕС ЦЕНТАР

За Пендаровски и за Заев  не  постои ниту Устав, ниту закон

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За Пендаровски и за Заев  не  постои ниту устав, ниту закон, ниту право, ниту правдина. Случајот 27-ми април, е политички монтиран процес, против сите неистомисленици на Зоран Заев. Според изреченото во пресудата нема ниту еден аргумент и доказ за делото за кое се товарат сега осудените. […]

Прочитај повеќе

211-те години затвор досудени во политички монтираниот случај за 27-ми април ги погребаа правото и правдата

Соопштение до јавноста 211-те години затвор досудени во политички монтираниот случај за 27-ми април ги погребаа правото и правдата. Политичкиот прогон во Македонија ја достигнува својата кулминиција. Од ден во ден е се поголем бројот на жртвите на заевизмот, на политичкиот прогон и тортурата на власта врз политичките неистомисленици. Македонија е заробена држава, во која […]

Прочитај повеќе

Додека не ги исправиме политичките нарачки и прогони нема да има ниту правда ниту мир

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ветуваа кога дојдоа, овие измамници од владата на чело со оној деспотот дека од Македонија ќе направеле успешна приказна. Дека ќе имало правдина за секого, дека немало правда, немало мир, а тие кога ќе дошле ќе имало и правда ќе имало и мир. Правда ли е […]

Прочитај повеќе

Власта ќе биде жестоко казнета на овие избори за сите неправди и злодела

Соопштение до јавноста од посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во населбите Баби и Леваци и штипска компанија кој се занимава со произведство на мебел Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски оствари работна посета на штипска компанија која се занимава со производство на мебел, а потоа оствари средба со граѓаните на штипските населби Баби и […]

Прочитај повеќе

Последиците од заевизмот се чувствуваат во Свети Николе и во Штип

Изјава од денешната посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во Штип Претходно бевме во посета на Свети Николе таму се слави денот Тодорица, одлична посета, многу народ, добра традиција, но за жал се чувствуваат последиците од заевизмот и во Свети Николе и овдека во Штип. Луѓето кои што имаат тезги таму се жалат […]

Прочитај повеќе

Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби сообраќајна незгода во која загина Никола Младенов

Интегрален текст од изјава за медиуми, Маја Славева Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов. Зоран Заев срамно манипулираше преку таканаречените бомби квалификувајќи ја трагичната смрт како убиство. Зоран Заев срамно си поигруваше со чувствата на семејството на Никола Младенов, неговите пријатели и […]

Прочитај повеќе

[embedyt] //www.youtube.com/watch?v=r75-iDIN_S0[/embedyt]

Последиците од заевизмот се чувствуваат во Свети Николе и во Штип

Изјава од денешната посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во Штип Претходно бевме во посета на Свети Николе таму се слави денот Тодорица, одлична посета, многу народ, добра традиција, но за жал се чувствуваат последиците од заевизмот и во Свети Николе и овдека во Штип. Луѓето кои што имаат тезги таму се жалат […]

Прочитај повеќе

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Николов на литургија во Св. Пантелејмон

Во општина Карпош  денеска  претставници на ВМРО-ДПМНЕ  беа во посета на населените места Нерези, Бардовци и Злокуќани. Меѓу преставниците беше и членот на Извршниот  комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов.  И овде граѓаните говореа за проблемите со кои секојдневно се соочуваат. Николов присутвуваше и на литургијата во црквата Св. Пантелејмон во Нерези. Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ ги посетија и населените места Бардовци […]

Прочитај повеќе

Пендаровски и Заев се лице и опачина на истата паричка

Соопштение до јавноста Пендаровски и Заев се лице и опачина на истата паричка. За Пендаровски и за Заев  не  постои ниту устав, ниту закон, ниту право, ниту правдина. Пендаровски и Заев се нарачатели на политички монтираните процеси. Случајот 27 април, е политички монтиран процес, против сите неистомисленици на Зоран Заев. Според изреченото во пресудата нема […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски од Куманово: Граѓаните сакаат што побрзо СДСМ да си замине од власт

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски и Игор Божиновски, со пратеничката Слаѓана Митовска беа во посета во околината на Куманово, во населените места Младо Нагоричани и Стрезорце. Тие во  разговор со граѓаните им порачаа дека животот од ден на ден им е се потешко. Имено тие истакнаа дека власта не презема ништо во однос […]

Прочитај повеќе