ПРЕС ЦЕНТАР

Граѓаните се свесни дека СДСМ и Заев ја урнисуваат економијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ манипулираат со граѓаните. Вчера Драган Тевдовски потврди дека политиките на ВМРО-ДПМНЕ во економијата биле добри. Тоа што сега има странски инвестиции кои ја реинвестирале добивката е резултат на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во минатото. Граѓаните се свесни дека СДСМ и Заев ја […]

Прочитај повеќе

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран

Соопштение до јавноста Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои сопствениот очај го лечат со одмазда кон сите кои мислат поинаку и не се согласуваат со нивните антидржавни политики. Судот противзаконски ги определи и притворите на обвинетите […]

Прочитај повеќе

Tеренските посети на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат- Неопходна е промена на оваа криминална власт предводена од Зоран Заев

Тим предводен од членот на Извршниот Комитет, Трајко Славевски беше во посета на населенети места Петровец, Р`жаничано и Огњанци. Граѓаните од овие населени места  потенцираа дека  власта предводена од СДСМ не прави ништо за доброто на граѓаните, туку само допринесуват за влошување на ситуацијата во државата. Посетени беа и населените места во Делчево и Битола. Жителите од […]

Прочитај повеќе

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Требишки и Ангелевска во посета на Чучер Сандево и Прилеп

Тим предводен од членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Бајрам Требишки денеска беше во посета на Чучер Сандево и населените места Глуво, Бразда и Мирковци. Жителите на овие населени места истакнаа дека се разочарани од оваа власт, при што кажаа дека лошата политичка и економска состојба во државата влијае на секојдневниот живот. Во Прилепско беа […]

Прочитај повеќе

Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на Скопјани. Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје. Петре Шилегов сеуште не одговори дали нов партнер на градот во бизнисот со рециклажа на опасен отпад […]

Прочитај повеќе

Драган Тевдовски потврди дека политиките на ВМРО-ДПМНЕ во економијата биле добри

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Драган Тевдовски потврди дека политиките на ВМРО-ДПМНЕ во економијата биле добри. Тоа што сега има странски инвестиции кои ја реинвестирале добивката е резултат на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во минатото. Тевдовски и Заев ја урнисуваат економијата. За две години колку што се на власт долгот […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев е човек без образ кој лаже и се обидува да профитира од туѓи трагедии

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Никола Младенов не бил убиен. Тогашните органи на истрагата НЕ прикривале никого. Напротив, професионално ја завршиле работата и ја утврдиле фактичката состојба. Зоран Заев е ликот кој бесрамно лажел и се обидел политички да профитира од трагичната несреќа. Нечовечно и некрофилски ги манипулираше семејството, пријателите и […]

Прочитај повеќе

Јанушев од Велес: Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат

Генералникот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ги посети населените места Раштани, Оризари и Башино Село во велешко. Од овде граѓаните посочија дека власта предводена од СДСМ нема реализирано ниту едно ветување и нема ништо направено за нивниот регион. – Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат. Сплотени, сите заедно, до нова победа на претстојните претседателски избори, […]

Прочитај повеќе

Трипуновски од Радовиш: Немаше граѓанин кој што немаше забелешки на владеењето на СДСМ

Во текот на вчерашниот ден тим на ВМРО-ДПМНЕ  предводен од членот на извршниот комитет, Цветан Трипуновски ги посети населените места Злеово, Калуѓерица и Покрајчево во Радовиш. Трипуновски од овде кажа дека граѓаните од овој регион изразиле големо незадоволство од актуелната власт предводена од Зоран Заев. -Немаше граѓанин којшто немаше забелешки на владеењто на СДСМ. Дали беа […]

Прочитај повеќе

Настаните на терен од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ги посетија населените места во Неготино. Граѓаните од населените места Тремник, Војнашци и Криволак во неготинско истакна дека живеат се посимашно од ден на ден. Имено тие се пожалија на ниските откупни цени на грозјето и акцизата која допринесува за покачување на прозиводствени трошоци за одгледување на сите земјоделски прозиводи. […]

Прочитај повеќе

Најгоре