ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже […]

Прочитај повеќе

Јавното обвинителство нема никаква реакција за кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ пред шест месеци против Зоран Заев

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,  Точно шест месеци Јавното обвинителство нема никаква реакција, соопштение, информации, што е сработено и дали воопшто е постапено по Кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот и тоа од оној – Живот за сите кој го ветуваше СДСМ во Охрид

Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот, и тоа од оној – Живот за сите, ова денеска преку прес-конференција го истакна Лидија Петкоска советник на општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ. -Во овој момент […]

Прочитај повеќе

Право и правда во Македонија веќе не постојат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за политичка пресметка со сите кои мислат поинаку. Зоран Заев и Стево Пендаровски се исплашени од граѓаните. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред изборите е притисок и израз на огромен страв и паника на Заевизмот кој губи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со апсењето на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевче Јакимовски. -Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија. СДСМ уништи се што значи право и правда. Две години само кршење на уставот и законите. Неправото стана пракса, а […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Време е за казна за изневерените очекувања, лагите и неправдите, да се обединиме, да ја сочуваме татковината и донесеме правдата

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Изминатите неколку дена поминав речиси  1000 километри низ нашата татковина. Разговори, средби со народот и можам да го кажам следното: Ништо од тоа што ќе направи не може да биде чесно, ако на една власт и недостига правда. Чекањето на ветениот живот, заврши […]

Прочитај повеќе

Четири месеци нема ништо од наводната истрага за што се прислушувани 70 јавни обвинители

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство! Четири месеци нема ништо од наводната истрага за што се прислушувани 70 јавни обвинители, ниту каде завршиле нивните разговори. Пазете, прислушувана е комуникација преку […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев во посета на населените места во Гевгелија, Богданци и Дојран

Во текот на вчерашниот ден, тим предводен од членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев заедно со пратеникот Драги Цуклев ги посетија населените места  Мрзенци, Моин и Богородица во гевгелиско. Жителите од овие населени места истакнаа дека се целосно разочарани од власта. Иако овој регион е претежно земјоделски, граѓаните се пожалија на ниските откупни […]

Прочитај повеќе

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ на терен со граѓаните

Во текот на вчерашниот ден членот на Извршниот комитет, Цветан Трипуновски беше во посета на населените места во струмичко. Граѓаните од овој регион се пожалија на катастрофалните политики во земјоделието од оваа ненародна  власт предводена од Заев. Поради ниските откупни цени во земјоделството, граѓаните потенцираат дека земјдолество почнува да исчезнува како дејност.   Лошата политики во […]

Прочитај повеќе

Најгоре