ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: СДСМ нарачува анкети на кои водат, но вистинската анкета ќе ја видат на 21 април

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се обрати пред граѓаните во Крушево. Тој од овде истакна дека професорката Гордана Силјановска Давкова победува на 21 Април и на 5 Мај. -Пристискаа, се закануваат, уценуваат, злоупотребуваа денеска гледам ги вклучија и медиумите и главните уредници на медиумите, оние скапо платените медиуми на СДСМ, лиферуваат анкети, ама […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните нема да заборават сето она што изминатитите две години им го приреди СДСМ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со граѓаните во Кривогаштани. -Пристискаат, уценуваат, злоупотребуваат сега еве ги користат и медиумите  за да создадат лажен впечаток, но една работа ја погрешија. Оваа работа се победува заедно со граѓаните, затоа што граѓаните нема да заборават сето она што изминатитите две години, вие господо […]

Прочитај повеќе

Кочани и кочанчани ќе ја одберат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Миле Лефков Почитувани, Кочани и кочанчани вчеравечер на трибината на Стево Пендаровски видоа како не треба да се води држава, како не треба да се води една општина па дури и како не треба да се води една партија.  Видовме селекција и елитизам! Видовме партиски кандидат за […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода и дека власта и Заев правеа политика од тоа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи по повод 7-годишнината од монструозното убиство кај Смилковското езеро. -Неправда е, и таа боли и пече, кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода, и дека власта и Заев правеа политика од тоа. Неправда е да ветувате на родителите дека ќе го расветлите случајот, а […]

Прочитај повеќе

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Соопштение до јавноста Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата. Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи синот во ЕЛЕМ, кој […]

Прочитај повеќе

Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски

Соопштение до јавноста Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски. Амбулантите и болниците се пред распаѓање, Филипче наместо да се грижи за инфраструктурата во здравството, како и за вработените, тој се шета по митинзи и тера политика. Додека […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Народот е тој кој ги креира политиките, а не владата на Зоран Заев

Соопштение до јавноста Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓаните на општина Кисела Вода. Мицкоски кажа дека сака да им соопшти на граѓаните на Кисела Вода  една вистина, а тоа е дека ВМРО ДПМНЕ победува  на чело со кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова на претседателските избори. -Првата добра вест со […]

Прочитај повеќе

Славевски: ММФ веднаш осудува мешање на политика во избор на Гувернер

Професорот на Економскиот факултет д-р. Трајко Славески во гостување во емисијата „Во светот на бизнисот”, на телевизија Алфа појасни дека многу е важно на изборите да се избере претседател за да може тој да помогне во промоцијата на државата во странство и да помогне во процесот во привлекување на странски инвестиции, како и привлекување на […]

Прочитај повеќе

Најгоре