ПРЕС ЦЕНТАР

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од реалноста која ја живееме и своето секојдневие, шанса да го поддржат ВМРО-ДПМНЕ, да ги поддржат промените и да […]

Прочитај повеќе

Честоева: СДСМ е исплашенa и панична, бидејќи ја губи довербата на народот

Денес во емисијата „Отворено на Алфа“ гостуваше Весела Честоева, поранешен директор на „Археолошки Музеј“посочи дека  тоа што се случи со Музејот „ВМРО“, го преименуваа нели сега после Преспанскиот договор, ме прашавте дали е тоа страв или срам. Јас мислам дека е паника. -Исплашени се, панични се, очајни се, затоа што гледаат дека ја губат довербата […]

Прочитај повеќе

Честоева: Како може да ни ја сменат историјата за нешто што со векови постоело на ова тло

Весела Честоева, поранешен директор на „Археолошки Музеј“ во гостувањето на емисијата „Отворено на Алфа“ појасни дека културата е стратешки интерес на една држава, тоа е жива материја на која што вклучува повеќе сегменти меѓу кои и заштитата на културното наследство. Тоа што го спомнавте околу менувањето на учебниците, формирана е знаеме комисија која што работи […]

Прочитај повеќе

Честоева: Со употребата на Северна Македонија, Заев повреди многу чувства кај македонскиот народ

Весела Честоева, поранешен директор на „Археолошки Музеј“ во гостувањето на емисијата „Отворено на Алфа“ истакна дека со употребата на Северна Македонија, Заев повреди многу чувства кај македонскиот народ. Кај сите граѓани на Република Македонија. -Мислам дека со тоа сакаше да покаже некое додворување према Република  Грција. Да го испочитува оној дел од договорот, затоа што […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Македонија ќе победи, ќе победи правдата и вербата во принципи

Соопштение до јавност Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по криминал, сиромаштија и назадување. И како да ова не беше доволно, власта сега им наметнува нов […]

Прочитај повеќе

Мицкоски објави голем скандал: Заеви отвориле фирми во Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија објави голем скандал. Тој  објави три фирми кои фамилијата Заеви ги отвориле во Бугарија и посочи дека самите тие не веруваат во економските политики на владата предводена од СДСМ. Мицкоски ги  објави фирмите „Гомасиндра“ во сопственост на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Резултатот на оваа влада е БДП кој е на дно

При дуелот на  Канал 5, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека работата на Владата покажува колку имаат ефикасна економска политика, поради која Македонија има БДП кој е на дното во регионот. -БДП во Република Македонија од кога господинот Заев ја предводи Владата на Република Македонија па се до ден денешен од ветените 5% нема […]

Прочитај повеќе

Мицкоски за ниските обвинувања од власта: Заев вашиот родител крадел струја, сте имале од што да учите

Во вечерашната дебата на Само вистина на телевизија Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на Зоран Заев дека неговиот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и докторскиот труд, а тоа ќе се потврди и на крајот од емисијата кога ќе се утврдат фактите кои […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Заев: Вие Господине Заев се борите за власт и пари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија посочи дека, премиерот е човек со неконзистентни ставови. Во неколку наврати Мицкоски ги посочи неговите ставови околу промената на името на државата, предвремените парламентарни избори како и преговорите околу реформските закони во правосудството. Откако се вжешти атмосферата како резултат на фактите […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Го уништивте идентитетот со договорот со Грција

Идентитетот претходно беше потврден, вие го уништивте Господине Заев.  Им ги избришавте корените на нашите деца, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуелот со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Мицкоски истакна дека договорот кој што го потпишаа СДСМ и Зоран Заев со Грција е капитулантски чин, на тој начин се себе одрекуваме и […]

Прочитај повеќе