ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: СДСМ изгуби чувство за реалноста

Ние имаме свои автентични политики, кои се обидуваме на граѓаните да им ги презентираме. За жал, од владејачката СДСМ и Зоран Заев се уште не се излезени од онаа матрица 2014-2015-та година, тоа е онаа матрица со која ги изгубија оние предвремени парламентарни избори во 2016-та, но за тоа што следеше подоцна јавноста е сведок, […]

Прочитај повеќе

СДСМ уште еднаш потврди дека се срами од името Република Македонија и се што е македонски

Соопштение до јавноста СДСМ уште еднаш потврди дека се срами од името Република Македонија и се што е македонски. На настанот во Македонската Филхармонија, каде концерт имаа оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, Грција и Македонија, повторно отсуствуваа државните симболи. На македонските парадни униформи го немаше државното име Македонија. Воените оркестри на другите […]

Прочитај повеќе

Ја одбивме понудата на Заев за влез во Владата ако го прифатиме договорот со Грција, затоа што не сакавме да бидеме соучесници во капитулацијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Битола. Мицкоски пред присутните посочи дека и во Битола како и во цела Македонија владее чемер и јад,  граѓаните секојдневно се соочуваат со секакви проблеми и разочарани ги напуштаат своите домови, затоа што наместо животот кој го ветуваше СДСМ донесе пекол, и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога СДСМ и Заев ветуваа се и сешто а не исполнија буквално ништо

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Демир Хисар се обрати пред граѓаните и порача дека овие избори не се само претседателски избори туку почеток на крајот на заевизмот и неговото криминално владеење. Овие избори не се само претседателски избори, со овие избори браќа и сестри, драги мои ние ќе […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Новаци: Неправдата која и се случува на Македонија мора да заврши на 21 Април

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред жителите на општина Новаци. Мицкоски побара поддршка за кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, посочувајќи дека само таа ќе може да ја донесе правдата и правдината во Република Македонија. Како што рече Мицкоски, гласот […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Сигурен сум во победата на изборите, Заев да остане на зборот и веднаш потоа да распише предвремени парламентарни избори

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сме во Битола во рамките на предизборната кампања за претседателските избори ќе имаме голем народен митинг овде во Битола. Исто така сум во Пелагонискиот регион ќе имаме митинзи. Во Могила ќе има митинзи, во Новаци, во Демир Хисар така што практично […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ниту ги интересира држава, ниту државни симболи, ги интересира само заевизмот и заштитата на криминогеноста на оваа власт

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Почитувани, нема разлика меѓу Зоран Заев и Стево Пендаровски. Двајцата ниту ги интересира држава, ниту ги интересира државни симболи, ги интересира само заевизмот и заштитата на криминогеноста на оваа власт. Ниту Заев, ниту Пендаровски не ги интересира што била причината за […]

Прочитај повеќе

Владата на СДСМ пред армии од повеќе држави ја посрамоти, понижи и обесчести Република Македонија и припадниците на АРМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, Грција и Македонија, од македонските парадни […]

Прочитај повеќе

Велешани знаат дека СДСМ забија нож во корените, историјата, идентитетот и јазикот на македонскиот народ

 Интегрален текст од изјава за медиуми на  Кирил Лазов Почитувани, Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски пред Велешани. Стево веќе еднаш поразениот! А, Велешани добро знаат што нудат господата северни елитисти! Знаат дека заеднички […]

Прочитај повеќе

Заев призна дека цела година ги лаже граѓаните за преговорите со ЕУ

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека власта наместо да работи и прави реформи, тргува […]

Прочитај повеќе