ПРЕС ЦЕНТАР

Златко Марин нема ништо реализирано од своите ветувања за во Долно Лисиче

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Гласот за Стево Пендаровски е глас за поддршка на Заев, Марин и Шилегов. Денешната прес конференција е со цел да се потсетиме на нивните лаги. Ветија и излажаа: нова спортска сала, мултинаменски затворен простор за културно-уметнички настани, реконструкција и […]

Прочитај повеќе

Славевски: Со пензиската реформа на Владата во 2019 година пензионерите во просек ќе бидат покуси за минимум 300 до 700 денари во 2019 година

Почитувани, Изминативе неколку месеци од 2019-та година најпрво ги видовме негативните ефекти од воведувањето на прогресивното оданочување односно зголемување на даноците во Република Македонија, каде што на удар беше најкреативниот дел од македонското општество. Деновиве со исплатата на мартовската пензија, пензионерите се уверија во она од што стравуваа дека ќе има минимално речиси никакво усогласување […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ќе има победа на Силјановска Давкова и пораз за Заевизмот

Заев ќе ги изгуби изборите заради сите неправди кои ги нанесе на Македонија и на граѓаните на Република Македонија. Без разлика дали се Македонци, Албанци, Срби, Власи, Бошњаци, Турци и други, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Тера. -Јас сум убеден дека Зоран Заев поради овие причини ќе ги изгуби изборите.  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога ќе ветат чист воздух за Битола, а не превземаат ништо за почист воздух

Непотизмот царува, еве и тука во Битола иста е ситуацијата, почнувајќи од градоначалничката до оние локални авторитети на СДСМ, изјави лидерот на ВМРО-ДОМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Тера. -Еве конкретно за Битола ќе споменам што е неправда. Неправда е да велите дека ќе го решите проблемот со загадувањето, а 2 години потоа, Битола […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Капитулираше Заев со Договорот за да може да се спасат од затвор и да пљачкаат

Од прв до последен момент, од јануари до ден денешен, сум против тој капитулантски договор, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето интервју за ТВ Тера. -Капитулираа за да се спасат од затвор и да можат да пљачкаат. Просто е и едноставно. За да се спаси, за да може да влијае врз судските одлуки […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Мене ништо не ме плаши и единствено што внимавам е да не се наштети на мојот народ

Во интервју за битолската ТВ Тера, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше за низа теми, вклучувајќи го СЈО. Обвини дека Зоран Заев сака ова обвинителство да остане негова алатка, инструмент за обезбедување на дополнителни привилегии за пљачклање на Република Македонија. Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ е за СЈО да биде интегрирано во ЈО со зголемени привилегии и изедначување […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Од една страна ја продаваат Македонија, од друга страна ја опљачкаа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за ТВ Тера обвини дека власта од една страна на продава Македонија, од друга страна ја опљачкува. Тој зборуваше за состојбата во РЕК Битола и за укинувањето на Советот за јавни набавки. -Две години со прст не е мрднато, напротив, уште е полоша ситуацијата. Знаете зошто е полоша? […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Им оставивме 1,5 милијарди денари во РЕК, нема ништо од тие пари

Новинарот на ТВ Тера го запраша Христијан Мицкоски дали е подобро решението за гасификација или топлификација на Битола преку РЕК. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека тие два проекта се паралелни, а не контрадикторни еден со друг. -Пазарот ќе констатира кое е подобро решение и граѓаните сами ќе изберат. Се што ќе значи намалување на ПМ […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога врвни студенти се без работа, а семејството на Мира Дизел се вработува

Речиси нема член на семејството на Мира Дизел кој не е вработен, додека студенти со просек 10,00 едвај скрпуваат први со први во руинирани студентски домови, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Тера. -Неправдата во Македонија зафаќа епски размери, Неправда е кога вие како опозиционер шетате по плоштадите и ветувате дека […]

Прочитај повеќе