ПРЕС ЦЕНТАР

Телеграма со сочувство до семејството на Билјана Беличанец

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, изразува најдлабоко сочувство за големата загуба. Билјана Беличанец беше член на ИК на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, жена градоначалник, беспрекорен работник, полна со љубов и разбирање. Но пред се беше, брилијантен актер, мајка и сопруга. Ќе ни недостасуваш Билјана. Почивај во мир. Сочувство до семејството. Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Прочитај повеќе

Република Македонија нема потреба од нов Заев, Пендаровски и Зоран се исти!

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже. Секое ветување на Стево Пендаровски е лага. Исто како што и секое ветување […]

Прочитај повеќе

Заев и Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и Љупчо Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците. Заев ги излажа земјоделците. Заев и Николовски го клекнаа земјоделието на колена за две години. Земјоделците се жртва на манипулации и лаги на СДСМ. Две години земјоделието само тоне, а […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Тогаш кога требаше професорката Силјановска Давкова се бореше за татковината која што е наша заедничка и затоа и ќе победи на изборите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Куманово. Мицкоски истакна  дека ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ниту еден човек, без разлика дали бил од првата, втората или третата генерација во партијата, посочувајќи ја максимата еден за сите, сите за еден. Ние  сме честити луѓе, ако знаете […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ги распродаваат националните и државните интереси и од државата гледаат само бизнис интереси и пари

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Ѓорче Петров. Мицкоски истакна дека изборот за кандидат на СДСМ Стево Пендаровски е избра на мафијашки начин, потенцирајќи дека граѓаните тоа го препознаваат и затоа на 21-април ќе дадат поддршка на кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Глас за Пендаровски е глас за Заев и неговите криминални политики од кои единствен интерес имаат тие двајца и СДСМ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на општина Брвеница. Мицкоски пред граѓаните рече дека гласот даде за кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски е всушност глас даден за Зоран Заев и продолжување на неговите криминални политики од кои единствен интерес имаат тие двајца и СДСМ, додека граѓаните […]

Прочитај повеќе

Георгиевски вие заборавате ама граѓаните не забораваат што им ветувавте

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Злата Ташевска Претстоечката изборна кампања за претседателските избори го раздвижи и градоначалникот на општина Гази Баба, Борче Георгиевски. Конечно се одважи да го напушти својот кабинет и предизборно да се фотографира со тековни активности кои се минимални во споредба со неговите ветувања за време на локалните избори. […]

Прочитај повеќе

Функционерите од власта не ја почитуваат Антикорупциска и не и одговараат за вработувањето на нивните роднини

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Пoчитувани, За СДСМ нема ниту закон, ниту институција. Македонија нема да отпочне преговори со ЕУ бидејќи СДСМ и власта се заглавени во криминогеност и корупција, а затоа не сакаат да има отчетност. И Заев и неговите послушници од кланот кријат информации од ДКСК, […]

Прочитај повеќе

Мицевски: Одиме на убедлива победа на овие избори

Денеска сме во Лозово. Поддршката кај граѓаните за професорката Гордана Сиљаноска Давкова за претседател на Република Македонија е се поголема. Одиме на убедлива победа на овие избори, напиша на Фејсбук, Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ.  

Прочитај повеќе

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ отворија промотивни штандови во скопските општини Аеродром и Карпош

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници од оваа партија денеска беа на отворање на промотивни штандови за кампањата на професорката Гордана Силјановска Давкова  во скопските општини Карпош и Аеродром. Во Општина  Аеродром  промотивни материјали на граѓаните им делеа  членот на Извршниот Комитет, Игор Николов и пратениците Драган Данев и Крсто Јовановски, додека пак  членовите […]

Прочитај повеќе