ПРЕС ЦЕНТАР

Пендаровски е ист како Заев, граѓаните и Македонија немаат потреба од уште еден Заев

Соопштение до јавноста Зоран  Заев и Стево Пендаровски се исти 102.5%. Заев и крими картелот околу него секојдневно ги ограбуваат граѓаните. Заев го зголеми бројот на граѓани кои живеат под прагот на  сиромаштија од 400.000 на 500.000. Заев ветуваше подобар стандард. Заев излажа. Пендаровски лаже исто како Заев. Економијата две години тоне. Стандардот на граѓаните […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Пендаровски мислат на тоа како да се богатат, да уживаат во комфор и привилегии додека ја раскрчмуват иднината на Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Струмица. Мицкоски пред присутните потенцираше дека овие претседателски избори не се обични избори, туку многу повеќе  од тоа, бидејќи Македонија е во прашање, на овие избори се носи одлука дали ќе продолжиме да живееме во понижена, омаловажена и уништена […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Радовиш: ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ниту еден член, ние сме сите за еден, еден за сите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Радовиш. Мицкоски пред присутните посочи декана овие избори се одлучува за иднината на Македонија, и се нудат два различни концепти, едниот на СДСМ каде власта се богати на грбот на граѓаните и другиот на ВМРО-ДПМНЕ за богати граѓани и […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси, затоа граѓаните ќе ги казнат на изборите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Босилово. При обраќање пред граѓаните претседателот Мицкоски рече дека тој и ВМРО-ДПМНЕ ја гледаат Македонија како држава на богати и задоволни граѓаните, додека СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси. Затоа што вие со полни вреќи […]

Прочитај повеќе

Силјановска Давкова како иден претседател и Стоилков како градоначалник ќе работат за право, правдина и за поквалитетен живот на граѓаните

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и кандидатот за градоначалник на Општина Ново Село  Николчо Стоилков денеска на митинг се обратија пред граѓаните. Мицкоски нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ е народна партија која заедно со граѓаните ќе се избори со сите неправди кои и ги направија СДСМ и Заев, односно како што рече тој ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Со Заев, Спасовски, Пендаровски и нивниот крими картел, никој не се чувствува безбеден на улиците

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Оливер Спасовски Да знаеше Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира. Спасовски знае дека нивната неспособност и криминогеност се препознаени и затоа заедно со Заев решија да го жртвуваат Пендаровски кој […]

Прочитај повеќе

Заев и неговиот деспотски избран кандидат се нервозни затоа што знаат дека ја немаат довербата кај граѓаните

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме овде во Прилеп на овој голем христијански празник Благовец каде што православните христијани чествуваат, слават именден на сите они кои што денеска им е именден им посакувам вечно име многу здравје, среќа, успеси за нив, за нивните семејства се разбира, но […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Македонија буквално умира, бројот на бебиња во јануари е намален за невидени 20 проценти

Почитувани, Месечниот статистички билтен на завод за статистика на Република Македонија изнесе фрапантен, загрижувачки податок за пад на родените бебиња во Македонија во месец јануари во однос на месец јануари минатата година од 19 проценти. Падот изнесува: 2018 година јануари 1.861 бебе. 2019 година јануари 1.512 бебиња. Падот уште еднаш заокружено е од 1.900 бебиња […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: СДСМ тоне во изборно беззаконие и самоволие

Почитувани, СДСМ тоне во својата криминогеност и злоупотреби на власта, тоне во трговијата со влијание, тоне во заштитата на сопственото беззаконие. СДСМ од позиција на власт спроведува самоволие и не го почитува и го крши изборниот законик чии што измени се донесени неодамна заедоно со пратениците на СДСМ. Според Законот во изборен период, кој се […]

Прочитај повеќе

РЕК Битола и АД ЕЛЕМ две години чекаат инвестиции од власта, а инвестиции нема

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев РЕК Битола и АД ЕЛЕМ две години чекаат инвестиции од власта, а инвестиции нема. За Заев беше поважно парите од РЕК  Битола да ги испумпува преку сомнителни тендери, кои ги добиваа фирми кои се поврзуваат со Вице Заев, отколку истите да ги инвестира во производствените […]

Прочитај повеќе