ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Нема во Европа со „едно евро за Вицето”

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги посети населените места Центар Жупа и Ростуше. Мицкоски истакна дека најголемиот проблем со кој се соочуваат граѓаните во овие население места е токму иселувањето на луѓето, кои си заминуваат поради безперспективноста. Тој посочи дека тука не минуваат приказните на Зоран Заев и Стево Пендаровски за […]

Прочитај повеќе

Пендаровски вчера бесрамно во ТВ интервју изнесе повеќе невистини и уште еднаш го покажа вистинското лице на заевизмот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско интервју изнесе повеќе […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Вие господа од СДСМ чекорите кон иднината со вреќи полни украдени пари, а ние сакаме да чекориме кон иднината, достоинствени искрени и честити

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Кичево. Мицкоски пред присутните потенцираш дека на 21 април, победува кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова, потоа таа победа ќе биде потврдена на 5 мај, а потоа ВМРО-ДПМНЕ победува на предвремените парламентарни избори, победува коалицијата која е со […]

Прочитај повеќе

Бетина Рауш од Австриската народна партија гостин на митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Гласајте за Силјановска, таа е за правда во Македонија

Соопштение до јавноста На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ  кој се одржа во Кичево приствуваше Бетина Рауш, претседател на политичката академија од редовите на Австриската народна партија. На митингот приствуваа и членови на парламентот во Салзбург и седум градоначалници на општини и градови од редовите на австријската народна партија со нивните соработници. Бетина Рауш  истакна дека […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСМ мисли на народот и на татковината само од избори до избори, додека ВМРО-ДПМНЕ мисли и заспива со последната мисла за Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Македонски Брод. Мицкоски пред присутните потенцираше дека и покрај сите притисоци од оваа непринципиелна влада, од овој деспот којшто денеска ја води оваа влада , тој во Македонски Брод гледа победници кои се мотивирани и храбри кој ќе  победат […]

Прочитај повеќе

Стојаноска: Со вас само територијална Република Македонија ни остана ништо друго не задржавте вие, ниту една реформа не воведовте, а власта насилно ја придобивте

Дафина Стојаноска пратеничка од ВМРО ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина “ на Канал 5 кажа дека СДСМ ништо добро не направи за државата и дека реформите во целост изостанаа. – Со вас ни остана само територијална Република Македонија ништо друго, ништо друго не задржавте и ниту една реформа воведовте, а власта насилно ја придобивте, кажа […]

Прочитај повеќе

Заев го нема прочитано новиот предлог кој министерката за правда, Дескоска го достави до претставникот на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев Во врска со изјавата на премиерот Зоран Заев дека наводно се прифатени дел од забелешките на ВМРО-ДПМНЕ во однос на преговорите за законските нормативи од областа на обвинителството сакаме да демантираме и да го истакнеме следново: Прво, или господинот Заев го нема прочитано новиот предлог […]

Прочитај повеќе

Мицкоски во Бразда, Чучер Сандево: Граѓаните се незадоволни- со оваа влада нема ниту Е од економија, ниту Р од реформи

Бев во Бразда, Чучер Сандево. Граѓаните се незадоволни. Со оваа влада нема ниту е, од економија, ниту р, од реформи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Зголемија даноци, зголемија акцизи на горива и поскапеа бензини. На пензионерите им укинаа зголемување на пензии, и нема нови покачувања. За две години ниту плати покачија ниту пензии зголемија. […]

Прочитај повеќе

Честитка од Претседателот Мицкоски по повод 8-ми април Светскиот ден на Ромите

 Почитувани припадници на Ромската заедница,   Дозволете ми, во мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на ромската етничка заедница, да Ви го честитам Меѓународниот ден на Ромите, 8 Април.  На овој ден Република Македонија ја одбележува  културната специфичност и традиција на ромската заедница која е една од најстарите на нашата […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Зошто Заев и Царовска молчат за иселувањето, демографската рецесија и падот на наталитетот од невидени 20 проценти?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со жалење можеме да констатираме дека нема ниту еден единствен збор, ниту еден коментар, ниту еден одговор од страна на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Мила Царовска во врска со демографската катастрофа од невидени размери која што се случува […]

Прочитај повеќе