ПРЕС ЦЕНТАР

Власта се уште се влече на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во економијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на Фејсбук објава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Економските политики на СДСМ се целосен дебакл. Власта се уште се влече на успешните политики  на ВМРО-ДПМНЕ во економијата. Дека економијата е дно доказ е и добиената нула од страна на германските партнери. Скоро 80% […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта целосно ги злоупотребува институциите за партиски цели

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и неговиот послушник Стево Пендаровски се соочени со пораз од граѓаните. Заев и Пендаровски знаат дека дојде времето да ја платат цената за криминалот, корупцијата и распродажбата на државните и национални интереси во овие две години. Затоа Заев […]

Прочитај повеќе

Власта се уште се влече на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во економијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на Фејсбук објава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Економските политики на СДСМ се целосен дебакл. Власта се уште се влече на успешните политики  на ВМРО-ДПМНЕ во економијата. Дека економијата е дно доказ е и добиената нула од страна на германските партнери. Скоро 80% […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта целосно ги злоупотребува институциите за партиски цели

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и неговиот послушник Стево Пендаровски се соочени со пораз од граѓаните. Заев и Пендаровски знаат дека дојде времето да ја платат цената за криминалот, корупцијата и распродажбата на државните и национални интереси во овие две години. Затоа Заев […]

Прочитај повеќе

Мицкоски ги докажа лагите на Заев: 10 факти кои ги разобличуваат неговите невистини во економијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави 10 факти кои ги разобличуваат невистините на Заев во врска со економијата. -На прашањето кое започнува со колку, наједноставно се одговара со факти, но не измислени, туку реални, издржани, проверливи факти. И бидејќи Заев ја отвори темата, еве 10 факти кои ги разобличуваат неговите невистини […]

Прочитај повеќе

Неспособниот СДСМ единствениот начин да остане на власт го гледа преку закани и уцени

Соопштение до јавноста СДСМ се во страв и паника затоа што знаат дека ги губат изборите и ја немаат довербата од народот. Токму затоа се впуштија во сценарио за ширење на страв и закани. Во последните неколку дена јавноста е сведок како членови и активисти на СДСМ  јавно се закануваат и шират говор на омраза, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Од мене како политичар нема да слушнете име на нашата држава различно од Република Македонија

Гостин во емисијата 200-та на Алсат М вечерва беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Мицкоски истакна дека доколку Зоран Заев би сакал да ги знае чекорите и програмите на ВМРО-ДПМНЕ во однос на Преспанскиот Договор, треба да се осмели и да распише предвремени избори. Тој рече дека доколку ВМРО-ДПМНЕ на следните парламентарни избори излезе со […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Пендаровски призна дека законот за јавно обвинителство е за политичка одмазда

Ако навистина беше важен овој закон за јавнот обвинителство власта ќе ни го дадеше на разгледување во ноември, декември, а не сега во март и ни велат ајде сега да го усвоиме. Тоа е понуда, земи или остави. А ние велиме ние сме овде, они овде и ајде да се најдеме во средина. Веруваме во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: 80% од странските директни инвестиции се реинвестирана добивка на претпријатијата донесени во време на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната емисија „200“ кажа дека претседателот на Владатa, Зоран Заев вели дека 624 милиони се странските инвестиции во државата. Имено тој посочи дека Заев истовремено ќе заборави да каже дека 80 проценти од тие инвестиции се практично реинвестирана добивка на компаниите којашто некоја друга Влада, пред да Македонија воопшто […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е во Македонија што има толку луѓе кои се разочарани и масовно ја напуштаа земјата заради тоа што ги мачи прашањето за тоа каде се движи татковината

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска  им се обрати  на  граѓаните во  Тетово. Мицкоски од Тетово кажа дека на 21 Април ВМРО ДПМНЕ победува на претседателските избори и дека ова го базира на  победничката енергијата што е присутна низ градовите и местата што досега биле посетени.  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ потенцираше […]

Прочитај повеќе