ПРЕС ЦЕНТАР

Јорданов: Градоначалникот две години ги манипулира жителите на населбата Ново Село

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иван Јорданов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,   Се наоѓаме во Ново Село. Овде градоначалникот, неколку пати до сега во овие две години се сликаше и манипулираше дека интензивно се работи на уредување на коритото на река Отиња и дека истото е во завршна фаза. Во прилог […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Заев спротивно на закон, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Државната комисија за спречување на корупцијата не го гледа тоа што целата јавност јасно го гледа. Антикорупциската комисија не гледа дека Зоран Заев спротивно на законите, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните. ДКСК […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Задоволни сме од текот на кампањата, граѓаните на 21 април ќе изберат жена за претседател на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Најпрвин да ја поздравам македонската јавност. Денеска сме овде повторно заедно со граѓаните на Република Македонија, на Скопје отвораме уште еден штаб за идниот претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова. Премногу сме задоволни од досегашниот тек на кампањата, од она […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Последни сме во Европа според индексот на човечки капитал на Светска банка, Заев наместо Stranger in the night, време е да ја научи Wind of change

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со лагите на Заев. -И додека премиерот Заев вели дека блескаме во Светот, Светска банка го вели спротивното. Наспроти разубавената реалност која Владата ја продава преку владината машинерија, вистинската вистина говори дека Македонија се наоѓа на последното место во Европа по иднексот за […]

Прочитај повеќе

Во недостиг на сопствени инвестиции Заев се фали и слика со странски инвестиции кои што ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста Заев  и Пендаровски се лице и опачина на една иста паричка. Заев и Пендаровски се олицетворение на коруптивни политики и на класичен грабеж на парите на граѓаните. Откако СДСМ и Заев дојдоа на власт, државата осиромашува, граѓаните живеат во беда, а Заев и картелот околу него се богатат. Економијата е на дното […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Карпош. Тој истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. Доста е од политичари кои што се  насмеани дотерани во фракови и лептир машни, газат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со владата на СДСМ и Заев се засилува иселувањето на граѓаните од Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел. Тој пред граѓаните  рече дека сите граѓани на Република Македонија ќе кажат едно огромно ДА за идниот преетседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. – Зоран Заев најпрво  кажа дека доколку неговиот деспотски избран кандидат  за претседател ги […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ, е всушност глас даден за Зоран Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Сопиште се обрати пред граѓани, истакнувајќи дека гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ,  е всушност глас даден за Зоран Заев бидејќи и самиот Пендаровски изјавил дека е ист како Заев со 102,5 проценти. Стево Пендаровски вели дека не ни требала […]

Прочитај повеќе

Мицкоски во Шуто Оризари: Залудни се говорите за висока политика, кога тука луѓето едвај врзуваат крај со крај- ова мораме да го смениме

Го посетив Шуто Оризари. Имав срдечна средба со граѓаните од оваа скопска општина. Ми ги пренесоа многуте нерешени проблеми со кои се соочуваат. Додека премиерот вели дека блескаме како земја го поканувам да ја посети оваа општина, каде граѓаните се борат да преживеат. Тешкиот живот присутен насекаде е и овде, на само неколку километри од […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ одржа комеморација за Билјана Беличанец

Соопштение до јавноста Денеска, 10.04.2019 година, во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец , актерка, политичар и поранешна градоначалничка на општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. На комеморацијата свои проштални говори имаа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателката на УЖ Благица  Ласовска, како и […]

Прочитај повеќе