ПРЕС ЦЕНТАР

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода и дека власта и Заев правеа политика од тоа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи по повод 7-годишнината од монструозното убиство кај Смилковското езеро. -Неправда е, и таа боли и пече, кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода, и дека власта и Заев правеа политика од тоа. Неправда е да ветувате на родителите дека ќе го расветлите случајот, а […]

Прочитај повеќе

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Соопштение до јавноста Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата. Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи синот во ЕЛЕМ, кој […]

Прочитај повеќе

Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски

Соопштение до јавноста Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски. Амбулантите и болниците се пред распаѓање, Филипче наместо да се грижи за инфраструктурата во здравството, како и за вработените, тој се шета по митинзи и тера политика. Додека […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Народот е тој кој ги креира политиките, а не владата на Зоран Заев

Соопштение до јавноста Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓаните на општина Кисела Вода. Мицкоски кажа дека сака да им соопшти на граѓаните на Кисела Вода  една вистина, а тоа е дека ВМРО ДПМНЕ победува  на чело со кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова на претседателските избори. -Првата добра вест со […]

Прочитај повеќе

Славевски: ММФ веднаш осудува мешање на политика во избор на Гувернер

Професорот на Економскиот факултет д-р. Трајко Славески во гостување во емисијата „Во светот на бизнисот”, на телевизија Алфа појасни дека многу е важно на изборите да се избере претседател за да може тој да помогне во промоцијата на државата во странство и да помогне во процесот во привлекување на странски инвестиции, како и привлекување на […]

Прочитај повеќе

Славески: За жал капацитетот на оваа влада не може да го постигне потенцијалот на македонската економија

Професорот на Економскиот факултет Трајко Славески во гостување во емисијата “Во светот на бизнисот”, ги коментираше проекциите на Светска банка која алармира дека годинава македонската економија ќе биде најслаба во регионот со проекција на раст од 2,8 проценти. За жал тоа е капацитетот на оваа влада да не може да го постигне потенцијалот на македонската […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСM ќе го бара гласот од граѓаните и ќе се обиде да игра на онаа проверена карта, карта на кратко помнење

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска  им се обрати на граѓаните од Центар. -Вчера го гледав обраќањето на Заев, така насмеан, распеан, свесен дека губи и единственото нешто што му преостанува да го утеши неговиот деспотски избран кандидат  во скап и луксузен хотел во Скопје со една песна во ноќта во Тетово  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Аболицираниот Заев нема право да зборува за аболиција

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Илинден. Истиот тој Зоран Заев еднаш аболиран од Бранко Црвенковски, еднаш од Катица Јанева денеска зборува за аболиција. Замислете човекот којшто  е основоположник на аболицијата во Македонија, па има образ, наместо да излезе да се извини и побара прошка од […]

Прочитај повеќе