ПРЕС ЦЕНТАР

Мисајловски со повик до граѓаните: Да излеземе во 19 часот пред Владата на големиот митинг, да се сплотиме и обединиме за една цел, а тоа е Република Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Македонија не може и нема да оди напред се додека Заеви и картелот околу нив енормно се богатат, а народот станува се посиромашен и заминува од нашата земја. Македонија не може и нема да оди напред се додека Заеви ги шират […]

Прочитај повеќе

Честитка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски до Бенјамин Нетанјаху, Премиер на Израел

До Бенјамин Нетанјаху, Премиер на Израел Почитуван Премиер, Дозволете ми да ви ја честитам победата на последните избори во Израел. Искрено Ви посакувам успех и Ви испраќам најдобри желби за просперитет во извршувањето на важните должности за време на вашиот петти мандат како израелски премиер. Довербата што ја имаат граѓаните во вас ја покажуваат високата […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и Стево Пендаровски четири години ги лажат родителите на убиените кај Смилковско езеро

Соопштение до јавноста Неправда е кога по седум години убијците на децата при масакрот кај Смилковско езеро, се шетаат на слобода, а СДСМ притоа си игра со чувствата на граѓаните. Трагедијата која ги снајде семејствата не ги засега Пендаровски и Заев кои ни збор не спомнаа на денот на седумгодишнината од невидената брутална ликвидација на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ ќе понуди решенија и иновации кои што Македонија ќе ја однесат кон вистинската цел

Соопштение до јавноста Вечерва  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Прилеп. Мицкоски кажа дека на 21 Април и на 5 Мај СДСМ ќе ги изгубат изборите. Мицкоски исто така истакна дека од  разговорите со граѓаните низ цела држава  јасно е дека разочараноста е се поголема од катастрофалното […]

Прочитај повеќе

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ води не само во Скопје, туку во цела Македонија

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во денешната емисија на „Топ Тема“ нагласи дека анкетата на МЦМС за претстојните избори нема логика. -Во скопскиот регион, Гордана Силјановска има предност од 2.5%. А, да не кажувам дека Скопје е пола Македонија, ако не и повеќе во однос на гласачи. Од друга страна во споредба на гласови […]

Прочитај повеќе

Јанушев: На 21-ви април граѓаните ќе ја дадат најточната анкета

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во денешната емисија „Топ Тема“ каде што главна тема беше најновата анкета на МЦМС за претстојните претседателски избори. Блерим Река има 41% близу 42% на Албанците, а Стево има 20% кај Албанците. Ако одиме по овие бројки треба Блерим Река со овие 40 и кусур проценти да извади […]

Прочитај повеќе

Јанушев: На анкетата на МЦМС има ненормално низок праг на неопределени, на „не знам“ или „одбива да одговори“

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вечерва гостуваше во емисијата „Топ тема“ каде дебатираше за најновата анкета на „МЦМС“ за претседателски избори. -Има доста контардикторности и несовпаѓања особено во споредбите кои што се правени подолу во самата анкета. Меѓутоа и изненадува и влезот на самата анкета во однос на излезеноста. И можам слободно да кажам […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСМ нарачува анкети на кои водат, но вистинската анкета ќе ја видат на 21 април

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се обрати пред граѓаните во Крушево. Тој од овде истакна дека професорката Гордана Силјановска Давкова победува на 21 Април и на 5 Мај. -Пристискаа, се закануваат, уценуваат, злоупотребуваа денеска гледам ги вклучија и медиумите и главните уредници на медиумите, оние скапо платените медиуми на СДСМ, лиферуваат анкети, ама […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните нема да заборават сето она што изминатитите две години им го приреди СДСМ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со граѓаните во Кривогаштани. -Пристискаат, уценуваат, злоупотребуваат сега еве ги користат и медиумите  за да создадат лажен впечаток, но една работа ја погрешија. Оваа работа се победува заедно со граѓаните, затоа што граѓаните нема да заборават сето она што изминатитите две години, вие господо […]

Прочитај повеќе

Кочани и кочанчани ќе ја одберат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Миле Лефков Почитувани, Кочани и кочанчани вчеравечер на трибината на Стево Пендаровски видоа како не треба да се води држава, како не треба да се води една општина па дури и како не треба да се води една партија.  Видовме селекција и елитизам! Видовме партиски кандидат за […]

Прочитај повеќе