ПРЕС ЦЕНТАР

Денеска владата им ги исплати субвенциите кои им ги кратеше на земјоделците, повторно ги потценуваат зошто мислат дека ќе ги поткупат

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Сарај каде што оствари средба со граѓаните. Пред присутните претседателот Мицкоски истакна дека граѓаните од оваа општина се соочуваат со големи проблеми и неправди направени од СДСМ и Зоран Заев и покрај тоа што им ветувал решавање на нивните проблеми и […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Спасовски молчи за ограбувањето на експозитурата на НЛБ Банка во Бутел

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на криминалот оди по партиски митинзи за промоција на Стево Пендаровски. На само 5 дена пред изборите за […]

Прочитај повеќе

Јанушев: СДСМ и Заев залудно се обидуваат да ги заплашат граѓаните, тие на 21 април ќе гласаат за Сиљановска Давкова и за правото и правдата во Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Во тек се последните денови од изборната кампања за избор на претседател на Република Македонија, како изминува времето на неколку дена пред 21, така ВМРО-ДПМНЕ се повеќе го зголемува темпото и имаме една кампања каде што буквално се обидуваме да дојдеме […]

Прочитај повеќе

Вчера во доцните вечерни часови е обиен штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Интегрален текст од изјава за медиуми на Филип Тасев Почитувани, СДСМ се уплашени. Заев и Пендаровски знаат дека губат, соочени со неминовниот изборен пораз ја покажаа целата своја нервоза. Вчера во доцните вечерни часови е обиен штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Насилниците причиниле материјална штета и изнеле партиска документација. Тоа сосема јасно укажува на мотивите […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Горивата достигнуваат највисоки цени, а власта не се откажува од зголемувањето на акцизата за дизел дериватите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Граѓаните во Република Македонија се повеќе осиромашуваат откако СДСМ е на власт. Горивата достигнуваат највисоки цени, а власта не се откажува од зголемувањето на акцизата од 3.5 денари за дизел дериватите. Кога СДСМ дојде на власт дизелот се продаваше на бензиските […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Кадровските списоци на СДСМ ја доведоа администрацијата до 150 илјади вработени, а сега Заев најавува масовни отпуштања на професионалци

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Ова е содржинскиот дел од прес конференцијата. Со жалење можеме да констатираме дека во своето вчерашно интервју Зоран Заев најави масовно,  масовно бркање на луѓе кои што се професионалци и кои што со години и децении работат во јавниот […]

Прочитај повеќе

Додека Филипче тера кампања, епидемијата на морбили енормно се шири

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Стево Пендаровски, Зоран Заев и Венко Филипче се исти. Повеќе од четири месеци не можат да се справат со епидемијата на морбили, која однесе неколку човечки животи од крајот на декември до сега. Антиваксерската кампања која СДСМ ја водеше со години, уште од времето кога […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до разочараните членови на СДСМ: Знаат дека ниту правда се донесе, ниту мир се постигна, Заев ги предаде сите идеали во кои веруваа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати до разочараните членови на СДСМ. -До разочараните членови на СДСМ, оние на коишто вистински им значи Македонија и кои знаат дека корупцијата и криминалот не се работи кои се оправдуваат. До оние кои што чекореа по овие улици и вистински се понадеваа дека ќе се изборат да има […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до администрацијата: Не дозволувајте да бидете застрашувани, не потклекнувајте на уцените и заканите кои знам дека ги имате

Се обраќам до вработените во јавната администрација, која оваа власт неоправдано ја запоставува, игнорира, истовремено ја притиска и се однесува нетолерантно. Сите вие вработени сте со име и презиме и имате свое достоинство, чест и углед, не дозволувајте да бидете застрашувани, не потклекнувајте на уцените и заканите кои знам дека ги имате. Бидете храбри, излезете […]

Прочитај повеќе

Граѓаните на Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики

Соопштение до јавноста Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. Народот покажа дека има достоинство и одби да даде поддршка на СДСМ и Пендаровски. Дебаклот  со слабата посетеност на централниот митинг во Скопје  е доказ дека граѓаните се против уништувањето и уназадувањето на државата од страна […]

Прочитај повеќе