ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Јас сум за партнерство со сите, но врз основа на платформа и креирање политики, не поради полтронство или бизнис интереси

На основа на политики, а не на основа на клиентелизам, нам ни треба таква платформа за соработка, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи на телевизија 21. Според него не треба да се тргува со гласовите на Албанците, туку да се разговара за да се препознаат заеднички вистинските вредности. -Јас сум за партнерство со сите, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: За референдумот се откажавме од кампања за да се реновира школото во Тетово, уште шајка таму власта не закова

Минатата година нние за референдумот се откажавме од кампања за да се реновира гимназијата Кирил Пејчиновиќ, таму ништо уште не е направено, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хрустијан Мицкоски кој учествуваше на дебатата на телевизија 21 од која дел беа и неколку аналитичари и новинари кои поставуваа прашања. -Ние рековме дека ги донираме средствата за гимназијата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев се служи со празни флоскули, отсутен е од реалноста

Во денешната емисија „Клик Плус“ на телевизија 21, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека ситуацијата во Македонија е многу лоша на секој план. Тој рече дека во 15 месеци додека е претседател на партијата, луѓето секојдневно му се приближуваат велејќи дека во државата ништо не е добро и дека Заев користи популистички речник со […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Кој ќе убедите дека има правда кога премиерот го ослободува Апелација за поткуп уште првиот ден од кампања, а сите го видоа како бара пари?

Можеби еден од основните мотиви на ВМРО-ДПМНЕ за да поддржи кандидат кој е е истакнат правник и одлуката падна да се поддржи борец за правда токму затоа што тоа, правото и правдата ни е основа на политиката, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи на дебатата на телевизија 21 од која дел беа и аналитичари […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето на референдумот на 30-ти септември за промена на уставното име на Република Македонија. Тој вели дека на него лично човек му кажал дека за време на референдумот се полнеле кутиите, но како што рече Мицкоски […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Никогаш нема да ја користам придавката „Северна“ Македонија, па макар и утре да ми го земат мандатот кој би го добил!

Како политичка партија ние партиципираме во Собранието на државата со новата придавка. Учествуваме во процесите на институциите кои се дел од државата со новата придавка. Но, ако мислите дека јас во моите говори ќе ја употребам таа нова придавка, нема да ја употребам, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во ТВ21. Тој […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ние сме против Преспанскиот Договор затоа што се менува името и идентитетот

Ние сме против Преспанскиот договор затоа што се менува името и идентитетот, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување на ТВ21. – Ние имаме против содржината на тој Преспански договор затоа што цврсто веруваме дека на тој начин некој се откажа од македонскиот идентитет. И тоа е мое право како Македонец, да имам […]

Прочитај повеќе

Треба Македонија да ја креваме од пепелта од која што овие политички измамници од врхушката на СДСМ ќе ја остават

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Гази Баба. Мицкоски пред  присутните истакна дека после поминати илјадници километри низ државата, и средби со илјадници граѓани единствената работа која секаде се слуша е маката и тешкиот живот, неисполнети ветувања и нереализирани очекувања, и граѓаните се едногласни […]

Прочитај повеќе

Граѓаните се одлучни дека никогаш полошо не се живеело, затоа правдата мора да ја победи неправдата во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Аеродром. Мицкоски пред присутните посочи дека си имаме работа со политички измамници власт, предводени од Зоран Заев кои тргуваат со државниот и националниот идентитетот само заради за фотелји и пусти пари,  и сите се сеќаваме дека истиот тој […]

Прочитај повеќе

Имаме работа со власт која е одлепена од реалноста и нема вистинска претстава како живее македонскиот граѓанин

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Чаир. Претседателот Мицкоски посебен акцент стави на претседателските кандидати Стево Пендаровски од една страна и Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова од друга страна. Како што рече тој, Пендаровски за кандидат е избран во еден мафијашки стил подржан од профитери на […]

Прочитај повеќе