ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Ја стискам чесната рака на земјоделците и ви велам во мене имате пријател, ајде заедно да се избориме за подобра иднина, мојата борба е и ваша борба!

Земјоделците се честити луѓе со гигантски срца, кои со сурова мака и пот се грижат за своите семејства и од мене ја имаат најголемата почит, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Народот ќе избере жена Претседател, на Македонија и треба правда

Соопштение до јавноста Граѓаните држат до сопствените чест и углед, па затоа одбија да се качат во автобусите и да дојдат на митингот на човекот кој ги навредуваше нарекувајќи ги „стока“. Автобусите организирани од страна на Пендаровски и Заев останаа полупразни бидејќи народот е за враќање на правдата во Македонија. Расипничкото, криминално владеење на Заев […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Македонска јавност беше сведок на она фијаско кое се случуваше во Скопје, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Велес. Тој од Велес истакна дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде идниот претседател на Република Македонија. Некако во последно време, тоа што сакам да го соопштам како прва убава вест доаѓа пред време онаму каде што јас доаѓам. […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира лагите изнесени во дел од порталите, според кои ВМРО-ДПМНЕ откажал митинг во Лозово

Соопштение до јавноста Начинот на кој што СДСМ објавува лажни вести преку електронски медиуми покажува колку се очајни Заев и Пендаровски. Како што наближува 21 април, така се зголемува паниката кај Заев и Пендаровски. Ги демантираме лагите изнесени во дел од порталите, според кои ВМРО—ДПМНЕ, откажало митинг во Лозово. ВМРО-ДПМНЕ за денес немаше закажано митинг […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди решенија коишто ќе решаваат реални, егзестенцијални проблеми на нашите жители

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога гледам ширум Македонија посебно овдека во Свети Николе, мислам […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со овие избори ќе добие Македонија, а ќе изгуби СДСМ и тие малкумина клиенталисти околу деспотот Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНE денеска се обрати на митинг пред граѓаните во Градско. -Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што деспотот е на колена, СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ

Соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува  злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да претпоставиме што прават пониските ешалони на СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ бара министерот за […]

Прочитај повеќе

Слабата посетеност на митингот во Скопје е знак дека Заев си заминува

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев и Стево Пендаровски Граѓаните му свртеа  грб на Заев и Пендаровски. Пендаровски и Заев мораа  да носат полупразни автобуси од цела Република Македонија за да го пополнат колку толку просторот пред бината од која ги лажеа дојдените активисти. Граѓаните не излегоа на митингот на СДСМ, […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: До ДКСК поднесовме нови приговори, се исплаќаат државни пари во предизборие

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на интегрален текст од прес конференција за медиуми Почитувани, Зоран Заев и Стево Пендаровски соочени со поразот, посегаат кон заштита на сите незаконитости кои би можеле да им донесат глас повеќе. И тоа го прават и го поттикнуваат со државни пари, што е уште поголем криминал. СДСМ продолжува […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски се срамат од македонската химна, страв им е да се чуе дека Македонците се борат за своите правдини

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Стево Пендаровски се вистинскиот проблем за Македонија. Со нив државата две години реди само неуспеси. Заев и Пендаровски се срамат да кажат дека Македонците кои живеат во Грција зборуваат македонски јазик. Заев и Пендаровски се срамат од македонската химна „Денес над Македонија се раѓа“. Страв им е да се […]

Прочитај повеќе

Најгоре