ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Власта не сака да расчисти со криминалот на минатиот референдум

На вечерашното интервју на телевизија Алфа, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека судството и обвинителството во Македонија не се објективни и се под палка на власта. Тој рече на референдумот имало галсачи кои гласале во најбрзиот светски рекордер спринтер на 100 местри, за 2 секунди. – Имаме документирани докази доставени до обвинителството, денсека никој […]

Прочитај повеќе

Секој од граѓаните нека си го постави прашањето дали навистина живеат подобро со оваа власт, и сигурен сум дека ќе ги казнат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во денешната емисија на ТВ Алфа каде што повика да се излезе на избори и да донесат разумен избор, каков претседател сакаат да имаат, кој ќе ги претставува надвор од државата. – Ќе помине овој круг на кампањата, ќе ги згасната тв приемниците, ќе ги исклучат компјутерите, нема […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Очекувам гласови од сите заедници, ние се бориме за принципи, а не за застарен романтизам

Во своето гостување во вестите на Алфа телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите граѓани без разлика на нивната етничка припадност да се придружат на опозицијата за заеднички да ја кренат Македонија како што вели тој од пепелта во која е сега поради власта на Заев и СДСМ. Тој истакна дека очекува гласови […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ е консолидирано и обединето

ВМРО растеше континуирано заедно со народот ги учеше лекциите и т.н. и денеска можам да кажам дека ВМРО ДПМНЕ е повторно политичка партија број 1 со убедлива предност пред СДСМ обединето и сплотено кажа претседателот Мицкоски во вечерашната емисија „Отворено“ на Телевизија Алфа. Имено, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека голем дел и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Не може да биде изговор распродавањето на идентитетот за неработата на другите министерства на владата

Работеа на тргување со идентитетот неколкумина луѓе, што правеа целиот овој останат дел од Владата, ова вечерва во „Отвореното студио“ на Алфа го праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Тие го преспаа овој цел период? Што работел на пример министерот за транспорт и врски? Освен што го потпиша оној анекс договор со дополнителни стотици милиони […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Силјановска одамна била дел од Европа, а Пендаровски самиот си признава дека е ист како Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Алфа истакна дека Силјановска одамна била дел од Европа, а Пендаровски самиот си признава дека е ист како Заев. -Кога велат гласате за Стево Пендаровски и не гласајте за Гордана Силјановска, наводно они оделе напред ние сме оделе назад и сега како ќе одиме напред […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Треба да се поклониме на маката на земјоделците, оваа власт манипулира со нив

По завршиниот митинг во Штип вечерва, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, гостуваше на интервју на телевизија Алфа каде истакна дека по долгите километри поминати низ Македонија во оваа изборна кампања, очигледна е недовербата на луѓето во власта. -Тргнете од оние ветувања за земјоделците, дека ќе имале загарантиран откуп, повисоки субвенции, помош, поддршка, прошетајте низ Македонија […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Како ќе одиме напред кога Заев и Стево се истите кои ветуваа, а ништо не исполнија

На Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ние не можеме да одиме напред, оној кој што вели дека 102,5% е ист како Зоран Заев по принципот на Мирчо свињарникот, живи луѓе ќе јадеме, по принципот евро за Вице не може да се одиме напред. Мицкоски вели дека тој одбива на „таков напред“, а тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Избор на претседател во Собрание е монархистички потег на власта, со кој се укинува правото на глас

Елементарното демократско право се одзема на граѓаните со избор на претседател со Собрание. Од Македонија сакаат да направат апсолутистичка држава или монархија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа. -Според тоа што го спомнуваат избор на претседател во Собрание, не даваат суверенитет граѓаниите, а токму се тие кои даваат суверенитет на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема ниту една вистинска структурна реформа

Луѓето немаат доверба во тие луѓе, што не ветија, тргнете од најелементарното, тргнете од оние неисполнети ветувања на земјоделците дека ќе имале загарантиран откуп, повисоки субвенции, помош и поддршка, прошетајте низ Македонија да видите што се случува со луѓето, ова вечерва во „Отвореното студио на Алфа“ го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Поминавме преку […]

Прочитај повеќе