ПРЕС ЦЕНТАР

Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Кандидатот на Зоран Заев, Стево Пендаровски е 102.5% ист со него. Заев е симбол на криминогено делување. Заев бараше 200.000 евра за легализација на земјиште, нешто што согласно закон треба да го направи, без притоа за истото да бара мито. Заев и Пендаровски се исти. […]

Прочитај повеќе

Одговори на новинарски прашања на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

  Прашање, новинар: Како ги коментирате последните случувања во ИВЗ? Одговор: Последните случувања во ИВЗ ги квалификуваме како скандалозни и недозволиво и најостро ги осудуваме. Она што го видовме е директно мешање на државата во верските заедници што за Република Македонија како секуларна држава е тотално неприфатливо. Да се потсетиме само во минатото дека потпретседателот […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта нема легитимитет, за две години изгуби 300.000 гласа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Власта нема легитимитет. СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ја уназадуваат Република Македонија и граѓаните тоа го казнија. Наместо голи флоскули како СДСМ ќе презентираме бројки и […]

Прочитај повеќе

Граѓаните избраа право и правдина, затоа ја избраа Гордана Сиљановска Давкова

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски загуби. Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Велес, Штип, Кавадарци, Гевгелија и во уште четириесетина општини. Граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните ја избраа Гордана Сиљановска Давкова. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните знаат дека ако биде избран Пендаровски тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски вечерва го посети Општиснкиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на Кисела Вода, каде што размени мислења со членовите и симпатизерите на партијата. Мицкоски при самата средба со граѓаните посочи дека Зоран Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори. Самите резултатите […]

Прочитај повеќе

Членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ се подготвени до конечна победа на претседателски избори

Соопштение до јавноста Зоран Заев и власта се целосно делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори, констатирано е на вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која што се анализираше исходот од првиот круг на изборите за претседател на Република Македонија. Резултатите на првиот круг на изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Милошоски: Заев треба да прифати предвремени парламентарни избори и да му остави на народот да каже кој е за метла

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски смета дека резултатите од првиот круг на претседателските избори се најава за тоа дека власта е менлива и затоа овој прв круг најавува дека во државата постои атмосфера за политички промени. Според него, резултатите од првата рунда се црвен картон за власта. И затоа требаше да се прифати предлогот на […]

Прочитај повеќе

Милошоски: Случувањата во ИВЗ се политички вмешувања на високи партиски функционери на владеачката коалиција

Според пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, случувањата во ИВЗ не се случајни. Тој во вечерашната емисија „Топ тема” на ТВ Телма рече дека висок функционер на СДСМ и коалицијата, е многу заинтересиран за промена на раководството во ИВЗ. -Јас не се мешам бидејќи ниту сум член на ИВЗ, но се согласувам со тоа дека верниците […]

Прочитај повеќе

Мисајловски: СДСМ почнува огорчено да вика по народот на нивните собири

Во денешното издание на емисијата „Отворено“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски рече дека според аналитичкиот центар во неговата партија и направените анализи, во првиот круг на претседателските избори, народот ги казни СДСМ и ДУИ. -На нивните собири почнуваат сега и да викаат по народот, се гледа дека се огорчени. Многу функционери на СДСМ се тргаат […]

Прочитај повеќе

Мисајловски: Со вакви избори и излезност, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата Влада на Република Македонија

Ако имаме вакви избори, со ваква излезност, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата Влада на Република Македонија, порача Владо Мисајловски во своето гостување на телевизија Алфа. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека на предвремените парламентарни избори, очекуваат уште повеќе гласови и уште поголема победа. -Со овие симулации, ние имаме околу 53 пратенички места, а СДСМ би освоиле […]

Прочитај повеќе