ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски до разочараните членови на СДСМ: Знаат дека ниту правда се донесе, ниту мир се постигна, Заев ги предаде сите идеали во кои веруваа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати до разочараните членови на СДСМ. -До разочараните членови на СДСМ, оние на коишто вистински им значи Македонија и кои знаат дека корупцијата и криминалот не се работи кои се оправдуваат. До оние кои што чекореа по овие улици и вистински се понадеваа дека ќе се изборат да има […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до администрацијата: Не дозволувајте да бидете застрашувани, не потклекнувајте на уцените и заканите кои знам дека ги имате

Се обраќам до вработените во јавната администрација, која оваа власт неоправдано ја запоставува, игнорира, истовремено ја притиска и се однесува нетолерантно. Сите вие вработени сте со име и презиме и имате свое достоинство, чест и углед, не дозволувајте да бидете застрашувани, не потклекнувајте на уцените и заканите кои знам дека ги имате. Бидете храбри, излезете […]

Прочитај повеќе

Граѓаните на Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики

Соопштение до јавноста Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. Народот покажа дека има достоинство и одби да даде поддршка на СДСМ и Пендаровски. Дебаклот  со слабата посетеност на централниот митинг во Скопје  е доказ дека граѓаните се против уништувањето и уназадувањето на државата од страна […]

Прочитај повеќе

Граѓаните им порачаа на Заев и Пендаровски дека не сакаат политичари кои се срамат и го навредуваат сопствениот народ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Гевгелија. Мицкоски пред присутните потенцираше дека како наближуваат изборите се повеќе од јасно е дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде идниот претседател, а доказ за тоа е пораката од народот со кога улиците останаа полупразни на вчерашниот митинг […]

Прочитај повеќе

Заедно ќе ја донесеме правдата која што ќе ја победи сета оваа неправда која СДСМ ја донесе во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните на општина Валандово, каде што порача дека ВМРО-ДПМНЕ е организација на народот и народот е организација. Мицкоски нагласи дека овие избори се избори каде што се одлучува иднината на Република Македонија и граѓаните, нагласувајќи дека е потреба масовна поддршка за кандидатот за претседател […]

Прочитај повеќе

Граѓаните сфатија дека си имаат работа со измамници кои единствено што направија е продажба на државните интереси

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба во која што се наоѓа Република Македонија, односно како што рече тој во овие две години од владата на […]

Прочитај повеќе

СДСМ се фали со реинвестирана добивка на веќе постоечките инвеститори во државата кои ги донесе владата на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов 80% од СДИ со кои се фали СДСМ се реинвестирана добивка на веќе постоечките инвеститори во државата, кои ги донесе владата на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ нема направено ништо за економијата. Со оваа влада економијата само тоне, доказ за тоа е и оценката на германските стопанственици, […]

Прочитај повеќе

Митески: Илјадници евра наши пари беа фрлени во вода за приватната забава на Златко Марин на која доживеа дебакл

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Вчера вечер сите бевме сведоци како илјадници евра наши пари беа фрлени во вода, за приватна забава на Златко Марин, посетена од едвај педесетина луѓе. Наместо да сработи нешто корисно за општина Аеродром, градоначалникот веќе две недели се занимава […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски и неговиот тим ја навредуваат кандидатката Силјановска

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Навреди, омаловажувања по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Сиљановска Давкова. Велат, логички у Бардовци треба да оди, и тоа е навреда […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Бојкотот му помага само на Зоран Заев

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една причина да излезете да гласате, таа е Македонија. Бојкотот му помага само на Зоран Заев. Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината, која […]

Прочитај повеќе

Најгоре