ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Ние се обраќаме до граѓаните, и не ги делиме според етничка и политичка припадност

Ние во оваа кампања се обраќаме кон сите граѓани во Република Македонија без разлика на етничкиот етникум на којшто припаѓаат верската припадност. Јас концесии немам никакви ниту спрема различни етникуми, различна веросповест, напротив тоа сум го кажувал и за време на кампањата дека различностите треба да тежнееме да не зближуваат и обединуваат, а не да […]

Прочитај повеќе

ОЈО во Прилеп да покрене истрага по допрен глас за злосторничко здружување

Интегрален текст од изјава за медиуми на Влатко Петкоски Почитувани, Дебакл на СДСМ во Прилеп синоќа и тоа дебакл каков што досега немало. По метлата на 21 април ова е најава за тотално генерално чистење на 5 мај. И најголемиот скандал, Заев синоќа слушна од своите сопартијци дека партијата во Прилеп му е група од […]

Прочитај повеќе

Власта е избезумена и во страв ја злоупотребува полицијата која наместо да брка криминалци, брка недолжни граѓани

Почитувани, Ново убиство во Рашче, според најновите информации усмртено е едно лице од огнено оружје од кое е пукано од возило со бугарски регистарски таблички.  Македонија се повеќе наликува на некое воено жариште, а не на држава во Европа. Спасовски наместо да го чува јавниот ред и мир оди по партиски митинзи. Полициски инспектори, наместо […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски оствари средба со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние

Соопштение до јавноста  Денеска, 25.04.2019 година, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски, заедно со членот на Извршниот Комитет Игор Николов оствари средба со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние. Соговорниците разговараа за  изборниот процес во Република Македонија и за претстојниот втор круг на гласање. Мицкоски го информираше својот соговорник за сите притисоци и заплашувања во процесот на […]

Прочитај повеќе

Во Општина Кисела Вода незаконски се изведуваат градежни работи, се менува течението на Маркова река, и се загрозуваат животите на граѓаните

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иван Живковски претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода Почитувани, Додека во целиот свет секаде е забрането градење покрај речни корита во Драчево се случува токму спротивното и наместо општество за сите Македонија прерасна во општество за феудалците блиски до СДСМ. Имено,  во Општина Кисела Вода се узурпира […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Стево Пендаровски е олицетворение на транзицијата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски е олицетворение на транзицијата, лице од службите, заштитник на криминогеноста, 102,5% заштитник на владеење на заевизмот! Стево Пендаровски гаси микрофони кога меѓу нарачани говорници ќе се спомене бандитизмот на власта, го видовме тоа видовме во Прилеп, само и само […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Скопјани им свртеа грб на Зоран Заев и Стево Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Скопјани им свртеа грб на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Скопје му даде црвен картон и на неработникот Петре Шилегов за криминалното водење на градот и лагите за чист воздух. На изборите СДСМ со нивниот кандидат освои 55 000 гласа помалку […]

Прочитај повеќе

Додека Гази Баба се гуши во огромни депонии, Јавното комунално претпријатие разнесува рекламни материјали за СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Живко Белчев, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Гази Баба Почитувани, Општина Гази Баба секој ден уназадува, ветените проекти на Борче Георгиевски остануваат мртво слово на хартија.  Во делови во нашата општина на граѓаните им се одзема дури и правото на чиста животна средина кое е загарантирано. […]

Прочитај повеќе

Власта е делегитимирана и мора да си замине

Соопштение до јавноста Власта е делегитимирана и мора да си замине. Зоран Заев и Стево Пендаровски заедно со нивните партнери од власта ДУИ, освоија само 42,84% од гласовите на граѓаните на Република Македонија. Гордана Силјановска Давкова и кандидатот на опозицијата во албанскиот блок ја освоија довербата на преку 53% од граѓаните. Тоа е најдобар доказ […]

Прочитај повеќе

Ниту телевизиите, ниту граѓаните се должни да ги трпат навредите на Пендаровски

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Пендаровски лаже исто како Заев. Пендаровски треба да се извини на Телма и на јавноста за изречените лаги. Го разбираме Пендаровски дека е исплашен од поразот, но чесно би било да се соочи со фактот дека граѓаните не го поддржуваат и дека нема што да понуди. […]

Прочитај повеќе