ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Цензус ќе има, а Гордана Силјановска Давкова е идниот претседател на Република Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Независен вели дека е убеден дека ќе биде исполнет цензусот во вториот круг на претседателските избори и дека професорката Гордана Силјановска Давкова ќе биде идниот претседател на државата. -Jас лично не можам да му верувам на Зоран Заев, затоа што тој досега брутално се коцка со вистината, […]

Прочитај повеќе

Интервју со Христијан Мицкоски: Убеден сум, ќе има цензус

Интервју со претседателот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за порталот Независен Тврдите дека нема да одите на бојкот во вториот круг, а по тесната разлика со СДСМ, веројатно, немате ни причина за тоа. Ама, како ќе се справите со бојкотирачите во своите редови кои отворено повикуваа на апстиненција уште во првиот круг? Ќе ги исклучувате ли и […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Владејачката коалиција загуби над 200 илјади гласови

Владејачката СДСМ загубила над 200 илјади гласови на претседателските избори кои се одржаа на 21 април, споредбено со локалните избори 2017-та година, констатираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Имено тој посочувајќи ја излезеноста и поддршката која ја добила владечката коалиција на СДСМ и ДУИ истакна дека е огромен падот во поддршката на власта и граѓаните […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Граѓаните го загубија стравот од Зоран Заев и СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во своето гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 им честиташе на граѓаните на Република Македонија поради тоа што според него тие веќе го загубиле стравот од власта на Зоран Заев и СДСМ, и кај граѓаните повеќе не поминуваат ниту заканите, ниту уцените, ниту притисоците од власта. -Би сакал […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Оваа власт повеќе нема кредибилитет

Бев вечерва во победнички Аеродром. Кога за само две години ќе изгубите 40 проценти од гласовите тоа е видлива криза на кредибилитетот. Власта нема кредибилитет, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

Мицкоски: Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел каде ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. -Во Бутел победуваме. Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт. Ни треба милиметар повеќе за победа на деспотот, за победа на правдата и ставање крај […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со акламација во мафијашки стил го одбраа Стево да им биде кандидат, додека Гордана ја избра нашето членство и ја поддржаа граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во централниот дневник на Канал 5 каде што посочи дека Гордана Силјановска Давкова е избрана од членовите на партијата и граѓаните ја поддржаа, додека Стево беше избран на мафијашки стил кој е препознатлив за СДСМ. -ВМРО-ДПМНЕ и идниот претседател Гордана Силјановска Давкова имаат договор со граѓаните на Република Македонија. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е најсилната партија поддржана од народот

Денес во централниот дневник на Канал 5 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека првиот круг од претседателските избори покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е најсилна партија во која веруваат граѓаните на Република Македонија. -Она што треба ние да констатираме после овие претседателски избори кои што ВМРО-ДПМНЕ е партија која што е број еден во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Изборите од првиот круг, по референдумот, се уште еден пораз за Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во централниот дневник на Канал 5 потсети дека за време на локалните избори ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ освоија околу 36%  од гласовите и околу 30% од гласовите на избирачите коишто тогаш одлучија  да гласат. -Денеска имаме 12.5% поголема поддршка на оние избирачи коишто одлучија да гласаат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ако Заев вели дека нема информации за случувањата во ИВЗ тогаш што бараат припадниците контролирани од министерот за внатрешни

На централниот дневник на Канал 5 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој за случувањата во ИВЗ запраша како тоа да не е информиран премиерот на државата, а припадниците на полицијата на која е неговиот министер извршиле упад. -Она што е важно е дека претседателот на Владата, премиерот излегува на прес конференција и вели дека […]

Прочитај повеќе