ПРЕС ЦЕНТАР

Зоран Заев повторно ја лаже јавноста, Република Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го има добиено во 2008 година

Зоран Заев повторно ја лаже јавноста. Република Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го има добиено во 2008 година. Условите за членство во НАТО Република Македонија ги исполни уште во 2008 година, кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт. Заради Заев, сега дополнителниот услов не е решавање на проблемот кој што Грција го имаше […]

Прочитај повеќе

Наместо живот, Заев и криминалниот картел донесоа насилство, убиства, закани и уцени

Република Македонија го допре дното и на економски и на политички и на безбедносен план. Безбедноста во главниот град на државата е загрозена, а криминалните вооружени пресметки се секојдневие и низ останатокот од државата. Наместо живот, Заев и криминалниот картел донесоа насилство, убиства, закани и уцени. Десетици убиства сред бел ден повеќе од една година […]

Прочитај повеќе

Мицкоски пред Собрание испрати последен поздрав за Саздо- запали свеќа и го остави дресот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пристигна на протестот „Правда за Саздо“ пред Собранието на РМ и испрати последен поздрав за Никола Саздовски- Саздо кој беше претепан до смрт пред десетина дена, а вчера им подлегна на повредите. Мицкоски, кој беше придружуван од поранешниот и сегашниот претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски и Лука Кржалоски, запали […]

Прочитај повеќе

Камен во грло

Тргнувајќи од изјавата на Заев, која деновиве е актуелна, а во која вели: „Додека дишам и додека сум при здрава памет, нема да се промени Уставот со цел промена на уставното име на Република Македонија“, не останува друго освен да се констатира дека не е при здрава памет. Оти, дише и тоа македонски воздух. Тоа […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја уништува Република Македонија, безбедноста е нарушена, луѓе се убиваат по улици, а одговорност нема за никого

Соопштение до јавноста СДСМ ја уништува Република Македонија. Државата тоне како на меѓународен така и на домашен план. Безбедноста е нарушена, луѓе се убиваат по улици, а одговорност нема за никого. Власта е нема пред криминалците. Власта е најголемиот криминалец. Десетина убиства сред бел ден повеќе од година дена се неразјаснети. Правосудните органи не работат […]

Прочитај повеќе

Mинистерот Љупчо Николовски во две реченици се демантира самиот себе

Mинистерот Љупчо Николовски во две реченици се демантира самиот себе.  Прво вели дека штетите не се големи, а веќе понатаму дека комисиите се уште не ја утврдиле штетата. Тоа значи  дека комисиите нема да работат според теренскиот увид и реална проценка туку по негов налог. Повторно Николовски лицемерно вели дека се грижи за земјоделците, а […]

Прочитај повеќе

Со СДСМ на власт извозот на лубеници е петкратно намален од 11.000 тони во 2016, на 2500 тона

Почитувани, СДСМ е катастрофа за земјоделието. Власта ја претвори државата од земја извозник во земја увозник на земјоделски производи. Во првите шест месеци од 2018 година државата има трговски дисбаланс во поглед на земјоделските производи. Република Македонија повеќе увезува отколку што извезува. Токму затоа и откупот е слаб, а откупните цени очајно ниски. Македонија која […]

Прочитај повеќе

Оние кои не гласале за ВМРО-ДПМНЕ сигурно имале добра причина за тоа, но ова што сега се случува со државата не е она што го сакаат

Лидерот на опозицијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Топ Тема“ на телевизија Телма изрази разбирање за граѓаните кои го дале својот глас за СДСМ. Мицкоски ги оправдува и потенцира дека сигурно имале причина за тоа, но сега се гневни и се каат за тоа што им се случува. – Јас ги разбирам и можам да ги […]

Прочитај повеќе

Ова лето го посветуваме на Македонија, 1500 тима ќе ги посетат домаќинствата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најавува работно лето, односно „Лето за Македонија“. Тој во „Топ тема“ на Телма ги откри деталите. -1500 тимови на ВМРО-ДПМНЕ ќе допрат до секој дом, ќе се обидеме да ги прикажеме политиките на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе се обидеме на граѓаните да им ги сублимираме сите погрешни политики од страна на оваа […]

Прочитај повеќе

Убијците од Монструм се ослободуваат, а луѓето од 27 април ги судат драконски

Имаме случаи како Монструм каде имаме брутална егзекуција и имаме докази, спорот е воден пет години, урната е пресудата, рочиштата се вратени на почеток и се одвиваат еднаш месечно, а од друга страна имаме судски спор од 27 април кој што рочиштата ги закажува надлежната судијка на дневна основа, ден за ден и притоа соседите […]

Прочитај повеќе

Најгоре