ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Во Охрид ВМРО-ДПМНЕ ќе забележи двојна победа, Митре за градоначалник и Гордана за претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населбата Видовишта во Охрид. На средбата тој истакна дека се наоѓа во победнички Охрид , а кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник Митре Милошевски ќе биде идниот градски татко, бидејќи тој е изборот на граѓаните. Во него вели тој граѓаните препознаа честит човек, домаќин, работлив, срдечен […]

Прочитај повеќе

Јанушев до граѓаните: Да се избориме на 5-ти мај за правда за Македонија, од Вашиот глас зависи иднината на нашата земја!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, испраќа неколку пораки во пресрет на изборите кои ќе се одржат во недела. 5-ти мај е денот кога треба да покажеме од каков материјал е нашата организација која во себе, не заборавајте, ги носи идеалите на илинденците, беше основата на која се повикуваа партизаните, активно учествуваше во борбата за […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување

Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Да го дадеме својот глас за правдата и правото, за Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, истакна тој.

Прочитај повеќе

Стојановски: Да излеземе масовно во недела и да покажеме дека се уште веруваме дека правдата ќе биде еднаква за сите

Не дели уште малку време до вториот круг каде ќе треба да се избере наредниот претседател на Република Македонија. Во првиот изборен круг ние јасно ја деклариравме нашата волја и Гордана Силјановска Давкова победи со 2 илјади гласови разлика, вели Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ. -Останува на нас да ја потврдиме таа победа и јасно да […]

Прочитај повеќе

Мисајловски во посета на Чаир: Заеднички со верба одиме на победа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир. -Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка на Република Македонија, професорката Силјановска. Поразговаравме со граѓаните, го слушнавне нивното мислење и заеднички со верба одиме на ПОБЕДА, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Прочитај повеќе

Криминалот на Заеви метастазира како канцер во државата и откако дојдоа на власт освен личниот интерес и бизниси друго ништо не работат

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Се наоѓаме пред економската зона Сачево, економската зона која што беше најавена помпезно од Зоран Заев пред 10- тина години каде што Зоран Заев ветуваше 16 фабрики и вработувања за над 2.500 илјади, односно 5.000 нови вработени струмичани и […]

Прочитај повеќе

ДКСК да испита како Заев стигна до имот вреден неколку милиони евра и да ги испита случаите со „Глобал“ и „Поткуп“

Одговор на новинарски прашања на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Прашање новинар: ДКСК објави два предмета за Христијан Мицкоски, едниот за хидроцентралите другиот кога бил именуван за  директор на АД ЕЛЕМ, а во истиот момент бил и советник на Груевски, и второто за вработувањата на роднини на Јанушев и на Милошоски? Одговор:  Ја поздравуваме експeдитивноста […]

Прочитај повеќе

Граѓаните во недела ќе порачаат дека Македонија со политичари како Пендаровски и Заев не може да оди напред

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски нема да биде Претседател на Република Македонија. Стево Пендаровски нема капацитет и не ја заслужува честа да ја води државата. Еве ги главните причини зошто граѓаните не му дадоа поддршка на Пендаровски во првиот круг и зошто сега во […]

Прочитај повеќе

Кочо Анѓушев денес призна дека економската политика на ВМРО-ДПМНЕ беше добра и имаше позитивни резултати за стопанството

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо АнѓушевСоопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо Анѓушев Зоран Заев и Кочо Анѓушев се фалат  со проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Добро е што СДСМ конечно смогна храброст и ги призна придобивките од Технолошко индустриско развојни зони, во кои се отворија голем број на фабрики, кои […]

Прочитај повеќе

Ја охрабруваме ДКСК да испитаат како Зоран Заев стигна до имот вреден неколку милиони евра

Соопштение до јавноста Ја поздравуваме експeдитивноста на ДКСК, и повторно ја нагласуваме отвореноста да се испитаат сите аспекти за кои постои интерес. Воедно ја охрабруваме со истиот жар, ентузијазам и експедитивност да го испитаат и имотот на премиерот Зоран Заев од просечно земјоделско семејство стигна да вреди неколку милиони евра, како Заев го изгради „Глобал“ […]

Прочитај повеќе