ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски до Заев: Подготви се за политичка пензија

Претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното директно вклучување од Охрид за емисијата “Отворено“ на Алфа телевизија му порача на Зоран Заев и неговите послушници да се спремат за политичка пензија. Тој посочи дека по победата на Силјановска Давкова на вториот круг од претседателските избори следат и предвремени парламентарни избори по што […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Верувам дека охриѓани ќе го изберат Митре за градоначалник, ќе работиме заедно за убав Охрид

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Митре Милошевски ќе биде новиот градоначалник на Охрид од вестите на телевизија Алфа, а тој заедно со Милошевски ќе работи Охрид да го добие оној сјај кој што му прилега како град кој е лулка на културата на Балканот и во Европа. Тој посочи дека посетил многу домови, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со оваа власт нема датум за преговори со ЕУ

Во емисијата „Отворено на Алфа“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски појасни дека со оваа криминогена влада никогаш Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ. -Јас немам никакви очекувања од страна на оваа влада предводена од СДСМ и Зоран Заев. Јас навистина не можам денеска да се изначудам како истите овие политичари кои што […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Власта да не си игра со европската иднина, да не ни се повторат нарушувањата на процесот од референдумот

Она што се случуваше во изминатите деновиве е комуникација со пораки на луѓето, високи функционери од раководството и блиски до раководството. Но, јас апелирам од Охрид да не си играат со европската иднина, тоа нема да се толерира од никого, таков тип на насилство, уште помалку злоупотреби или она што се случуваше на референдумот, порача […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Има низа на нарушувања на изборниот процес од власта, се препелкаат, вистината е дека победува Гордана и ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија Алфа истакна дека во текот на целата кампања има низа на нарушувања на изборниот процес од страна на власта, нешто што е вообичаено кога СДСМ и Зоран Заев организираат избори. Тој ги нотира пред се злоупотреби на државната инфраструктура, ветувања од страна на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Јас ќе бидам набљудувач на денот на избори во општина Сарај, граѓаните се суверен на своето право на глас

Во вонредното издание на Отворено на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој рече дека во текот на утрешниот ден ќе одржи состанок со сите набљудувачи на изборите за во недела на избирачките места да нема неправилности. -Ние мора да се избориме, ние сме чувари на демократијата. Утре лично имам состанок во 8 […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Очекувам исполнет цензус и победа на Гордана за Претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид во гостување на ТВ Алфа изрази оптимизам околу достигнувањето на цензусот и победа на Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова. – Секаде во Република Македонија се чувствува онаа енергија, се чувствува желбата Република Македонија да ја ослободиме од овој деспотизам кој што денес […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до оние врз кои власта врши притисок: Да не се плашат, деспотот е на колена, тие што притискаат ќе одговараат

Во вечерната емисија на ТВ Алфа, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи порака до граѓаните да не се плашат. -Деспотот е на колена знаеме кои се тие што притискаат, ќе одговараат, рече тој. Мицкоски додаде дека на дневна основа добива десетици сведочења од страна на администрацијата дека врз нив се прави жесток притисок […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Победува ВМРО-ДПМНЕ, само изборен фалсификат и инженеринг може да ги спаси од пораз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во телевизискиот дневник на Алфа телевизија вечерва од Охрид порача дека на изборите ќе се случи она што е секојдневие во Република Македонија, а тоа секојдневие ќе биде потврдено на 5 мај, победува ВМРО-ДПМНЕ, победува Гордана Силјановска Давкова за претседател на Република Македонија, победува Митре овде во Охрид како градоначалник на градот […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме

Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме, порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој е во посета на Охрид, каде оствари дружење со младите, за кои вели дека, ќе ги донесат промените после 5 мај.

Прочитај повеќе