ПРЕС ЦЕНТАР

Стоилковски: СДСМ и министерот Николовски наместо да се грижат за земјоделците тие се шетаат во странство

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ е симбол за уништување на земјоделството во Македонија. Во најлошата сезона за земјоделството – владеењето на картелот на Заеви, наместо на помош и вртење кон земјоделците – власта си замина на одмор. И премиерот и министерот, поважни им се фотографии […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Ново задолжување за 49 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Додека Зоран Заев си тера одмори, а другите министри од владата си тераат екскурзии на државен трошок, Тевдовски денеска ги задолжува граѓаните за нови 49 милиони евра. За само 5 месеци СДСМ ја задолжува државата и граѓаните за над 317 милиони […]

Прочитај повеќе

Мицевски учествуваше на втората интерпарламентарена соработка и иницијатива за Западен Балкан 2019-та година

Соопштение до јавноста Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, од 13-14 мај во Берлин, учествуваше на 2-та интерпарламентарена соработка и иницијатива за Западен Балкан 2019-та година.  Во организација на „Конрад Аденауер“ фондацијата. „Улогата на парламентарците во регионалната соработка“ беше темата на која дискутираа парламентарците од Западен Балкан со Европратениците и пратеници од Германскиот […]

Прочитај повеќе

Граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој грб ја почуствуваа сиромаштијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ се препознава по нивните бледи лаги. СДСМ ги лаже граѓаните без срам. Пишуваат соопштенија и држат прес конференции како народот во Македонија секој ден станува се побогат. Во Македонија тече мед и млеко според СДСМ. Но граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој […]

Прочитај повеќе

Заев треба да ги одмори граѓаните и Република Македонија од него

Соопштение до јавноста Заев треба да се одмори и тоа по можност на подолго време. Барем додека Македонија не застане на нозе. Заев треба да ги одмори граѓаните и Република Македонија од него. 500.000 граѓани кои живеат на прагот на сиромаштија, земјоделците кои го фрлија произведеното на буниште, изрекетираните бизнисмени, луѓето кои неможат да најдат […]

Прочитај повеќе

Документот на Шилегов докажува дека градбата долж булеварот е започната и злоупотребена сред изборна кампања и за изборни цели

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Според документот кој што го приложува Петре Шилегов, одобрението за градба, јасно стои датата на издавање 13.05.2019, односно денеска! Со тоа Шилегов самиот го докажува кривичното дело злоупотреба со цел градење без одобрение. Уште еднаш нагласуваме дека […]

Прочитај повеќе

Власта го изгуби легитимитетот, време е за промени

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен Ако треба во една реченица да се оценат претседателските избори тоа би било – иако власта победи, во суштина е поразена! Ова е почеток на крајот на Зоран Заев, СДСМ, ДУИ и целата ова власт. На едната страна имавме кандидат подржан од сите партии од власта, […]

Прочитај повеќе

СДСМ продолжува со лажни прес конференции да ги манипулира граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов СДСМ продолжува со лажни и евтини прес конференции со кои ги манипулираат граѓаните. Заев и СДСМ откако се на власт економијата е пред колапс. Граѓаните погрешните политики на оваа власт ги почувствуваа на својот грб. Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Шилегов продолжува со злоупотребата на службената положба и овластување кои што ги има како градоначалник на Град Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Петре Шилегов продолжува со злоупотребата на службената положба и овластување кои што ги има како градоначалник на Град Скопје. И денес без прекин продолжува градбата долж булеварот АСНОМ, во Скопје, без документација и дозвола за градење, без истакната табла на која […]

Прочитај повеќе

Погрешните политики на СДСМ граѓаните најдобро ги чувствуваат на својот грб и својот џеб

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Погрешните политики на СДСМ граѓаните најдобро ги чувствуваат на својот грб и својот џеб. Ветената плата од 500 евра се уште ја нема. Се отвори спиралата на поскапување па сега граѓаните плаќаат поскапо гориво, поскап леб, поскапи намирници и општо поскапа потрошувачка кошница. Од ден во […]

Прочитај повеќе